DAB-, UTE-, DHK- és DVTK-siker a Magyar Kupában

2016.11.23. 21:16 |
A Magyar Kupa selejtezőkörében négy mérkőzésre került sor a kijelölt szerdai játéknapon. A DAB a Hokiklub Budapest ellen, a DHK Székesfehérváron győzött kapott gól nélkül. Az UTE kirobbanóan kezdett, majd simán győzött a fradi ellen. A DVTK a MAC otthonában szerzett három pontot.

MAC Budapest - DVTK Jegesmedvék 3-5

Lényegében az elejétől vezettek a Jegesmedvék a Tüskecsarnokban, a MAC egyszer egyenlített ugyan, de utána már csak futni bírt az eredmény után. Kellemes hokieste volt, tempós meccset játszottak a csapatok. Nem vérre ment, de mindkét fél érezte a tétet. A DVTK pontosabb volt elöl és kevesebbet hibázott hátul, megérdemelten nyert. A MAC magát verte meg, amennyiben játékosai sok rossz passzából rengeteg veszélyes kontrát vezettek a vendégek, három gól is így született. MAC-részről Kovács Csaba duplázott, míg a Miskolc valamennyi találatát más-más játékos jegyezte.

Fehérvár AV19 - Debreceni HK 0-3

A Debrecen a középső harmad közepén 7 perc alatt rámolt be 3 gólt a vendéglátó Volán hálójába – a jelen lévő 111 néző legnagyobb bánatára –, és ezzel el is döntötte a meccset. Piszkunov kezdte, a korábban hat éven át a fehérváriakat erősítő Varga Arnold folytatta, utóbbi aztán duplázott is. A hazaiaknak nem volt válaszuk a rohamra, a 0-3 azt jelenti, hogy továbbra is pont nélkül búslakodnak az utolsó helyen. Matematikailag még nem úszott el számukra sem a négyes döntő – már ha nem tévedünk –, de innen nehéz lesz visszajönni a hátralévő fordulókban. A DHK ezzel szemben veretlenségét és első helyét is megőrizte.

UTE - Ferencvárosi TC 6-3

Az Újpest még gyorsabban intézte a Ferencvárost a Megyeri úton, Csányi, Frolik és Tóth Gergő góljaival 2:25-nél már 3-0 állt az eredményjelzőn. A tizedik percben Sikorcin hozzátett még egyet, innentől az volt a kérdés, hogy közelebb tudnak-e jönni a zöld-fehérek. A második felvonást ők nyerték, de csak két góllal, azt követően felváltva estek találatok, a történet 6-3-nál ért véget. Ezzel az UTE mai ellenfelét megelőzve a legjobb négy közé kapaszkodott.

Szilassy Zoltán, UTE: "Az első harmadban azt csináltuk, amit kellett. A másodikban pont nem azt. Kicsivel mindig többet szerettünk volna, mint amit a játékszituáció megkívánt. Ennek hangot is adtunk a szünetben. Az utolsóban pedig visszatértünk az elsőben mutatott játékunkhoz, így azt a húsz percet is sikerült megnyernünk, ezzel együtt a mérkőzést is."

Dunaújvárosi Acélbikák - Hokiklub Budapest 4-0

A Dunaújváros sem bízta a véletlenre a Hokiklub Budapest elleni összecsapást, elég erős kerettel álltak fel a hazaiak, igaz, Duschek Dávid pihenőt kapott, az észt válogatott Koitmaa meg a padról figyelhette, hogyan teljesít Lajcs János Marcell. A fiatal hálóőr shutouttal zárt, ehhez 24 lövést kellett hatástalanítania. A DAB-os támadók 56-szor találták el Hajek Márk kapuját, aki 4 alkalommal kapitulált, Kaszkov, Becze, Dansereau és Ozols volt eredményes, 4-0.

A 4. Magyar Kupa-forduló után a Debrecen 11 ponttal vezet, a Miskolc 10-zel második. A 3. helyre az UTE került 7 ponttal, 4–5. a MAC és a DAB 6-6 egységgel. Az 5 ponttal 6. Ferencváros még simán visszajöhet, a 3 pontos HKB-nak és a 0-val utolsó Fehérvárnak viszont alig maradt esélye.