Szép győzelem a franciák ellen

2019.12.13. 13:59 |
Az A csoportos vb-re készülő magyar női válogatott 2-1- re nyert a franciák ellen a Szocsiban zajló Hat Nemzet Tornán.

Bő egy hónappal a nagymihályi torna fináléjában elért 3-2-es siker után ismét összecsapott a nagy rivális franciákkal a magyar női válogatott, ezúttal Szocsiban. Tóth Zsófia kezdett a kapuban, Nehring Stefka volt a tartalék, és Németh Anikó maradt ki a keretből. A sorok nem változtak, és ezúttal is Kiss-Simon Franciska volt a csapatkapitány, Gasparics Fanni és Huszák Alexandra pedig a két helyettes.

Nagy iramban és francia helyzetekkel kezdődött a meccs, Tóth szép védéseket mutatott be. Az első magyar lehetőség Huszák előtt adódott. Fokozatosan lendült bele a játékba a magyar csapat, és egyre többet veszélyeztetett. Jókai-Szilágyi Kinga, majd Gasparics próbálkozott, de a francia kapus védeni tudott. A 9. percben megszerezték a vezetést a mieink: Nooren Averi lövése még lejött Baldinról, de Dabasi Réka a kipattanót már beütötte úgy, hogy a korong a kapus hátáról pattant be (1-0).

A gól után nyugodtan folytatta a magyar csapat, a franciák pedig nem tudtak magasabb fokozatba kapcsolni, a kinti próbálkozásokat Tóth védte. A harmad végén Szamosfalvi Petra kapott kiállítást, de a védekezés jól működött, és egy korongszerzés után Gasparics lépett ki, de nem tudta belőni a kapus mellett.

A második harmadra áthúzódó kiállítást is kivédekezte a magyar csapat. A franciák ennek a harmadnak az elejét is megnyomták, de Tóth és a védelem továbbra is magabiztos volt. Egy magyar megindulás ismét veszélyes volt: Dabasi passzolt középre, de Noorent meglökték, így már nem tudott a kapuba passzolni. Az esetnél a francia védő és Baldin csúszott össze, a kapu el is mozdult. Jött viszont a magyar emberelőny, amelyet a lejárat előtt tíz másodperccel sikerült gólra váltani. A csapat szépen felállt, Odnoga Lotti lőtt is távolról, s ez még kijött a kapusról, de Huszák gyorsan eszmélt, és belőtte közelről a 28. percben (2-0).

A magyar csapat lendületben maradt, Dabasi, aztán Gasparics is növelhette volna a különbséget, de kimaradtak a lehetőségek. A franciák játékából hiányzott az átütőerő, a mieink kontrollálták a meccset, és biztosan őrizték előnyüket.

A harmadik felvonás elején Nooren tesztelte a kapust. Németh Bernadett kapott büntetést, és a két perc alatt beszorultak a mieink, de a blokkok is jöttek, és Tóth is a helyén volt. Egyenlő létszám mellett nem tudtak fölénk kerekedni a franciák, a mieink pedig továbbra is bátran játszottak. Aztán a 47. percben szépítettek a franciák: megszerezték a korongot a magyar kapu mögött, a visszatett passzra pedig Aurard érkezett (2-1). Ettől ismét rákapcsolt a rivális, de sikerült kihúzni a nehéz helyzeteket. Időnként pedig el is jutott lövésig a magyar csapat, de Seregély Míra, majd Kreisz Emma kísérlete is lejött. A hajrában Kreisz kapott két percet magas botért, és a franciák be is szorították a csapatot, ám ezt is túlélte a válogatott. Az ellenfél az utolsó percre a kapusát is levitte, de a remek védekezésnek és Tóth még az utolsó másodpercekben bemutatott védésének köszönhetően nem változott az állás.

A magyar csapat legjobbja Gasparics Fanni volt.

Vasárnap a helyosztókat rendezik Szocsiban, az ellenfél a szombati meccsek után derül ki.

Mika Väärälä edző: „Talán nem most játszottunk a legjobban a szezonban, de külön értékes, hogy így tudtunk győzni a franciák ellen. A koronggal nem bántunk jól, túl gyorsan akartunk játszani, siettünk, ezért volt sok rossz passzunk, korongvesztésünk. A védekezésünk jól működött és Zsófi is jól védett. Általában azt mondjuk a meccsek előtt, ha egy vagy két gólnál nem kapunk többet, akkor jó esélyünk van győzni, most is így volt. Úgy éreztem, mintha fáradtabb lett volna a csapat, ezért próbálkoztak, de nem tudtak olyan keményen teljesíteni.”

Seregély Míra: „Jó mérkőzést játszottunk. Hajtani kellett rendesen, a francia elég jó csapat, hasonló szinten vagyunk. Voltak hullámvölgyek, a végén pedig idegessé váltunk, de sikerült megcsinálni és megtartani az előnyt. Nagy löketet adhat, hogy kétszer is legyőztük a franciákat, ez jó érzés. A védekezésben és kiindulásoknál szokott problémánk lenni, amikor fáradunk, ezen kell fejleszteni. Többet kellene lőnünk, hogy több gólt szerezzünk.”

Sarah Knee: „Jól játszottunk, erősebbek voltunk, mint csütörtökön, így jó látni a fejlődést. Még jobban kell védenünk a kapu előtti területet a kapunk előtt, de úgy érzem, jól járattuk a korongot, és jól használtuk ki a sebességünket.”