Magabiztos poprádi és miskolci győzelem, szoros meccsen nyert a HK Nitra és az Érsekújvár

2017.10.05. 10:32 |

A Visegrad Kupa negyeddöntő első mérkőzései két sima és két végletekig kiélezett mérkőzést hoztak. A DVTK és a Poprád  több góllal nyert, viszonylag nyugodtan fogadhatják hazai pályán az ellenfelet. A Nyitra és az Érsekújvár egy gólos előnnyel várhatja a jövő hetet.

UTE – HK Poprad 1-4

Az Újpest a mérkőzés első percétől igyekezett kontrollálni a mérkőzés ritmusát és már a találkozó legelején nagy nyomást helyezett ellenfelére. Gólt mégis a vendég Poprad tudott szerezni a második percben. Jindrich Abdul szerzett korongot az újpesti kékvonal előtt, majd a szólót követően magabiztosan lőtte a korongot a léc alá. A gól után az Újpest próbálta irányítani a játékot, de komoly gólhelyzetig nem jutottak emberelőnyben sem. Alig, hogy kiegészültek a vendégek gyors játékkal, öt passzból jutottak az újpest harmadába, egy keresztpasszt követően pedig Vlad Bogoslovskij talált be a kör tetejéről Ágoston Olivér kapujába. A harmad hátralevő részében már a helyzetek is megvoltak az Újpestnél. Anze Ropret első komolyabb lehetőségét még a vendégek kapusába lőtte ugyan, de a következő lehetőséget már gólra váltotta a harmad utolsó percében, így 1-2-vel fordulhattak a csapatok a középső játékrészre.

A második harmad kiegyenlített játékot hozott, egészen a hatodik percig, amikor megkezdődött a kiállítások sorozata. Előbb az Újpest került emberelőnybe, azonban a popradiak jó védekezését nem sikerült feltörni, maradt az eredmény. A Poprad a harmad 11. percében kettős emberelőnybe került, amit Peter König ki is használt. A hátvéd üresen kapta a korongot a kék vonalon, lövése pedig védhetetlenül szállt a kapu bal felső sarkába. Három gólra nőtt a vendégek előnye, Matej Palocko a kapu elé verekedte magát és lapos lövése Ágoston lábai között kötött utat találva kötött ki a hálóban.

A záró harmad már nem tartogatott újabb gólt. Az Újpest ment előre, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani, a Poprad pedig a háromgólos előny birtokában nem rohamozta nagy elánnal a hazai kaput.

MsHK Zilina – DVTK Jegesmedvék 1-5

A mérkőzést a vendég gárda kezdte jobban, de mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani. Ezt követően azonban már a Zsolna is felvette a mérkőzés ritmusát és fokozatosan kezdte átvenni a játék irányítását és komoly feladatok elé állították Adorján kapust. A harmad gól nélküli döntetlennel zárult.

A második játékrészben az iram is nagyobb lett, és a játék kiegyenlítetté vált. Először Pavuk talált be, majd nem sokkal később Gőz is, gyorsan kétgólos előnyt tudott felépíteni a magyar együttes. A játék intenzitása még nagyobb lett. A második bekapott gólt követően egy percen belül sikerült szépítenie a hazaiaknak Filip Ondrus találatával. Sokáig azonban nem örülhettek a zsolnaiak, ugyanis egy percen belül érkezett a válasz, Magosi Bálint az ellenfél kapuja mögül indulva tudott a kapu elé keveredni és közelről a hálóba lőni a korongot. A kétgólos hátrány miatt még jobban igyekeztek a hazaiak felpörgetni a játék ritmusát és habár a helyzeteik megvoltak, nem sikerült felzárkózniuk. Kinyílt a védekezésük, Ritó László a saját harmadából indított passzal találta meg Magosit, aki a szólót követően megszerezte második gólját.

A záró harmadra 1-4-es állással fordultak a felek, ahol ugyan a Zsolna támadt becsülettel, de veszélyes gólhelyzetet nem tudtak kialakítani sőt, az 54. percben a DVTK Rantanen emberelőnyös találatával ötre növelte csapata góljainak számát. Nagyarányú győzelmet aratott a DVTK és hazai pályán viszonylag nyugodtan várhatják a visszavágót.

Nové Zámky – Fehérvár AV19 5-4

Sokkal jobb ritmusban kezdte a hazai csapat a mérkőzést ellenfelénél, egy kiállítást követően pedig a vezetést is megszerezték Artyom Dubinyin emberelőnyös találatával. A bekapott gólt követően feljavult a Fehérvár játéka és a 16. percben Juha Uotila lövésébe kapott bele a kapu előtt Vincze Péter, amivel egyenlített a vendég gárda.

A második harmadot emberhátrányban kezdte meg a hazai csapat, amit ugyan hivatalosan sikerült kivédekezniük, de Erdély Csanád még azelőtt talált be a kapuba mielőtt rendezni tudta volna sorait az Érsekújvár. A 25. percben percében emberhátrányban Róbert Lantosi ugrott ki és talált Kornakker Dániel kapujába (2-2). Alig több mint egy perc elteltével a vendég gárda ismét megszerezte a vezetést, Luka Vidmar talált be a kék vonalról, majd Szabó Dániel is gólt lőtt (2-4). A hazaiak a kétgólos hátrány hatására kapust is cseréltek. A váltás bejött, nem kaptak több gól, a második harmad utolsó másodpercében szépíteni is tudtak. Cetkovsky lőtt passzára Arturs Salija érkezett és lőtte a korongot a kapu jobb alsó sarkába.

A záró harmad kiegyenlített játékot hozott, azonban a vendégek ismét korongot vesztettek saját védőharmadukban, amit meg is büntetett Radek Deyl. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei 4-4-es állásnál  és már úgy tűnt, hogy döntetlennel zárul a mérkőzés, azonban Rastislav Spirko korongot szerzett, előbb elfektette a vele szemben korcsolyázó védőt, majd a kapu jobb felső sarkába lőtte a korongot, amivel a mérkőzést is eldöntötte.

MAC Budapest – HK Nitra 2-3

A vendég Nyitra mindent megtett, hogy gyorsan eldöntse a találkozót, már az első harmadban nagy iramot diktáltak, ám Bálizs Bence 21 lövést védve 0 gólon tartotta a vendég csapatot. A hazaiak se tudtak betalálni, így gól nélküli döntetlennel fordulhattak a felek a második játékrészre.

A második harmadban már fel tudta venni a MAC a mérkőzés tempóját sőt, Somogyi Balázs emberelőnyös találatával meg is szerezték a hazaiak a vezetést. Ezt követően is inkább a házigazda akarata érvényesült a jégen, azonban 4 perccel a harmad vége előtt kettős emberelőnybe került a Nyitra, amit gyorsan gólra is váltottak Anthony Luciani révén.

A záró harmad első percétől kezdve ismét nagy iramot diktált a Nyitra és a játékrész elején át is vették a vezetést Judd Blackwater találatával. A budapestiek azonban nem törtek meg, próbáltak kapaszkodni ellenfelükhöz erőfeszítésük pedig siker koronázta. Alig kevesebb mint két perccel a vége előtt, kettős emberelőnyben sikerült egyenlítenie Nagy Gergőnek. A gól után a csapatok igyekeztek a lehető legkisebb kockázattal eljutni a mérkőzés végét jelző dudaszóig. Az utolsó percben egy rosszul sikerült felszabadítást követően Lucianihoz került a korong, aki megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. Egy egygólos előnnyel várhatja a visszavágót a HK Nitra.