Magabiztos győzelemmel kezdett a női válogatott

2023.12.14. 19:09 |

Végig lendületesen játszott a magyar női együttes Szlovákia ellen, és 4-0-ra nyerte meg első meccsét a budapesti Négy Nemzet Tornán. Pénteken Japán lesz az ellenfél.

A magyar kapuban Révész Zsuzsa kezdett, a meccskeretből Márton Luca, Faggyas Lilla és Strobl Lara maradt ki.

Jól kezdték a meccset a mieink, Garát-Gasparics Fanni előtt adódott az első lehetőség. Aztán másfél perc után emberelőnybe került a hazai csapat, amit sikerült is kihasználni, a hátratett korongot Ondoga Lotti bombázta be. Alig pár másodperc után újabb szlovák játékost állítottak ki, és ezt a fórt  még gyorsabban gólra tudták váltani a mieink: Kreisz Emma visszatett korongja még elment az ütők között, aztán szélről Garát-Gasparics vette be a kaput lapos lövéssel.

Támadásban maradtak a magyarok, Kiss-Simon Franciska járt közel az újabb gólhoz, majd Kreisz remek ütemű passzát Gondos Tamara lőtte rá, de Risianova leszedte a korongot. Nagyjából 10 perc után éledeztek a szlovákok, Révész Zsuzsa jól avatkozott közbe többször is. Aztán Odnoga kapott büntetést, de a két percet különösebb gond nélkül vészelte át a magyar válogatott.

A második harmadot is lendületesen kezdte a magyar együttes, Kreiszé volt az első komolyabb helyzet. A másik oldalon Révész mutatott be fontos bravúrt. Oda-vissza játékot zajlott a jégen, amiben változást egy újabb szlovák kiállítás hozott. A legnagyobb helyzet Garát-Gasparicsé volt, jól húzott befelé, de Risianova kiütötte a korongot. A vendégek kapusa leért Horváth Imola próbálkozására is, aztán Németh Bernadett és Pázmádni Zsófia távoli lövését is hárította. A harmad további része magyar fölénnyel telt, és sikerült növelni az előnyt: Horváth Imola lövése csapta be a kapust.

A harmadik harmad elején a HKB-ban játszó Lucia Haluskova kapott büntetést, és bár megnyomták a két percet a mieink, nem találtak be. Aztán viszont nem sokkal a kiállítás lejárta után Seregély Míra lőtte be a negyediket egy kipattanó után, okosan kivárva. Domináltak a mieink öt az öt ellen is, Williams, Taylor és Garát-Gasparics is növelhette volna az előnyt. A szlovák csapat szórványosan jutott el a kapuhoz, akkor viszont Révész a helyén volt. A mieink az utolsó perceket is megnyomták, de az állás már nem változott, 4-0 lett a vége.

A magabiztos rajt után pénteken délután az elitben szereplő japán együttes következik.