Lisa Haley: láttam a fejlődést

2020.08.05. 07:00 |

Jól sikerült az A csoportos női válogatott felkészülésének első állomása.

Hétfőn befejeződött a női válogatott első edzőtábora a szezonban. A 37 főből álló keret egy hétig készült együtt a Tüskesátorban az új szövetségi kapitány, Lisa Haley irányításával.

A játékosokat két csoportra osztották a hét során, így végezték a jeges gyakorlásokat, majd a piros és a fehér csapat kétszer is játszott egymással. Ezen volt lehetőség gyakorolni az emberelőnyt és emberhátrányt, a három a három elleni játékot, valamint a büntetőket is. A programban fizikai felmérés, csapatépítés és sportpszichológiai beszélgetés is szerepelt.

A keretben lehetőséget kapott a bizonyításra sok U18-as játékos is, többen először vehettek részt felnőtt edzőtáborban. Nem voltak ezúttal itt a légiósok, míg a kanadai születésű, honosított játékosok közül egyedül Alexandra Gowie húzott korcsolyát.

A munka augusztus végén folytatódik, amikor a tervek szerint svájci tornán vesz részt a válogatott, szintén A csoportos riválisok ellen játszva.

Lisa Haley szövetségi kapitány: „Nagyon jól zártuk az edzőtábort, a hétfői volt a legerősebb nap. A játékosok energikusabban játszottak, a csapatjáték igazán jól ment. Láttam a fejlődést a hét során. Az edzőtábor célja az volt, hogy felmérjük, hol tartunk és minek kell következnie. Hatékonyan töltöttük az időt, rengeteg információt szereztünk, amelyeket felhasználva kidolgozhatjuk a megfelelő terveket a következő hónapokra, egészen a világbajnokságig. Jó volt a lányok hozzáállása, nagyon nyitottak voltak arra, hogy kipróbálják a különféle elképzeléseket, miközben tudták, hogy figyeljük őket és elemezzük, hová illenek. A jégen kívül is jó dolgokat tapasztaltam. Erős a vezetői képesség is, látszik, hogy a játékosok törődnek egymással, segítik egymást, és jó a kapcsolatuk a vezéregyéniségekkel. Izgalmas volt látni a 14-16 éves fiatalokat, akik nagyon tehetségesek és remek érzékük van a hokihoz. Fizikálisan biztosan kell még fejlődniük, de nagyszerűek az adottságaik.”

A keret

Németh Anikó GK MAC Budapest
Révész Zsuzsi GK Debreceni HK
Szabó Fruzsina GK MAC Budapest