Legyőztük az ukránokat, ötödikek lettünk a budapesti Hat Nemzet Tornán

2019.12.14. 14:35 |
Győzelemmel zárta a magyar jégkorong-válogatott a budapesti Hat Nemzet Tornát. Az ötödik helyért játszott mérkőzésen 4–2-re nyert az ukránok ellen.

Első harmad

Két magyar helyzettel indult a mérkőzés, majd a 4. perc elején jött a vezető gól is: Becze Tihamér lőtte rá messziről, s még mielőtt az ukránok kapusa rátenyerelhetett volna a korongra, Nagy Gergő azt a lábai között a hálóba juttatta (1–0). Másfél percig volt nálunk az előny, ekkor az ukránok az első helyzetüket gólra váltották, miután Roman Blagyi okos csellel megkerülte a vele szemben védekező Tóth Richárdot, és Arany Gergely eszén is tújárt (1–1).

Bő egy percig volt az állás egál, Nagy Gergő lőtt messziről, a kapu előterében Becze elvonta két védő és a kapus figyelmét is, a korong Galanisz Nikadrosz elé került, aki vetődve lőtte be azt a hálóba (2–1). A folytatásban az ukránok előtt egy nagy helyzet adódott, amit Arany Gergely védett, míg mi több lehetőséget is kidolgoztunk, de a szünetig nem változott a 2–1-es eredmény.

Második harmad

A második harmad elején ukrán helyzet nélkül zajlott le az emberhátrányunk, nekik ugyanez nem sikerült: Terbócs István lőtt középre, a korong pattogott a kapu előtt, Nagy Krisztián volt a legszemfülesebb, aki belőtte a bal sarokba (3–1). Nem sokkal később újabb magyar gólnak örülhettünk, miután Galanisz lendületből elkorcsolyázott el a kapu előtt, majd jobbról a bal alsóba lőtt (

Terbócs lőtt középre, a korong pattogott a kapu előtt, Nagy Krisztián volt a legszemfülesebb és belőtte a bal sarokba. Lendületes támadás után Galanisz ment a kapura először lövés helyett elkorcsolyázott a koronggal a kapu előtt, majd jobbról belőtte a bal alsóba (4–1).

A 32. percben Vitalij Ljalka mehetett egy az egyben a kapunkra, Arany nagyot védett. Mint ahogy először Szerhij Babinyec próbálkozásánál is, aki a félpályán szerzett koronggal ment a kapunk felé, és végül a kipattanót lőtte be a hálóba (4–2). Óriási magyar helyzettel zárult a harmad: Becze maradt egyedül a kapu előtt, Nagy Gergőtől kapta a korongot, még arra is volt ideje, hogy megnézze, hová lövi, de nem sikerült eltennie az ukrán kapus mammutja mellett.

Harmadik harmad

A játékrész első tíz percében kétszer is emberelőnyben játszhattunk, de egyiket sem sikerült kihasználni, miközben az ukránok igyekeztek csökkenteni a hátrányukat, de a próbálkozásaikat hárítottuk.

Az utolsó tíz perc kezdetén öt a három ellen támadhattunk, de Ignatenko az összes lövésünket hárította.  Aranynak is akadt dolga a következő percekben, ráadásul az utolsó két percre emberhátrányba kerültünk. Az ukránok még a kapusukat is lehozták, hogy hat a négy ellen támadhassanak, de az eredményen így sem tudtak változtatni.

A magyar válogatott 4–2-es győzelmével az ötödik helyen végzett a budapesti Hat Nemzet Tornán.

Jarmo Tolvanen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: Ukrajna kicsit más a többi heti ellenfeleinknél, hiszen jól megtermett játékosokból áll, úgyhogy most több volt a küzdelem. A csapatteljesítményünk nem volt olyan jó, még ha egyének ki is tűntek. Sok a tennivalónk a helyzetkihasználással, egész héten akadtak gondjaink ezzel. A győzelem azonban győzelem, és amúgy is az volt a legfőbb, hogy lehetőséget adjunk a fiataloknak. Remélem, maguk a játékosok is kaptak válaszokat, hogy nekik mi a teendőjük, hogy jobbá váljanak, mert a céljaink eléréséhez egy-két szinttel magasabbra kell jutnunk.

Szergej Viter, az ukrán válogatott szövetségi kapitánya: Jó meccs volt, a magyar csapat gyorsan és jól hokizott, mi pedig sok helyzetet alakítottunk ki, de nem használtuk ki őket, ráadásul sokat voltunk emberhátrányban. Viszont ez is kiváló tapasztalat, sokat tanulhatunk ebből a hétből.

Galanisz Nikandrosz és Becze Tihamér nyilatkozott ezúttal az NSO Tv-nek.

Fotó: Mudra László - @mudralaszlo MJSZ