Legyőzte a házigazdát a női válogatott

2022.11.10. 21:43 |

Kreisz Emma harmadik harmadban szerzett góljával a magyar női együttes 1-0-ra verte a szintén A csoportos franciákat Vaujanyban.

A magyar női válogatott keretéből Torontáli Anna és Milibák Helga nem öltözött be a franciák ellen, így hat újoncot avatott Pat Cortina szövetségi kapitány: Balog Gréta, Báhiczki-Tóth Boglárka, Koncz Boglárka, Milibák Gréta, Mozolai Berta és Józsa Orsolya is először játszott a felnőttek között. Az A csoportba idén tavasszal feljutó franciák 14 légióssal álltak fel.

A meccs francia lehetőségekkel kezdődött, de a mieink stabilan védekeztek, amikor pedig kellett, Németh Anikó védett szépen. A 7. percben Mozolai Berta kapott kiállítást, majd kisvártatva kiegyenlítődött a létszám. A mieink Baker Taylor révén veszélyeztettek. A harmad felénél Williams Hayley lépett ki, de lövésébe az utolsó pillanatban beleértek. A 12. percben Horváth Imolának kellett leülnie, ám ezt a két percet is sikerült kihúzni. A harmad második felében bátrabban játszottak a magyarok, a végén pedig emberelőnyben is támadhattak, és jöttek is a kemény lövések, de Mameri védett.

A második felvonásban még magabiztosabb volt a magyar együttes, több nagy lehetősége is akadt, főleg Williams és Kreisz Emma volt aktív a kapu előtt. Sok lendületes akciót vezettek a mieink, de vagy a kapus védett, vagy a francia hátvédek nyúltak bele az utolsó passzokba. Pont a harmad felénél kiállítást kaptak a franciák, de ezzel nem sikerült élni. A másik oldalon a hazaiak is kísérleteztek bátran, de többször is pontatlanul lőttek, amikor pedig eltalálták a kapust, Németh rendre ott volt.

Az utolsó harmad áthúzódó magyar emberelőnnyel kezdődött, ám a vezetést nem sikerült megszerezni. Jó iramban folyt a meccs, lehetőségekkel mindkét oldalon. A francia együttes túlzottan kemény volt, ezért két újabb kiállítást kapott, a mieink pedig megpróbálták türelmesen megjátszani az emberelőnyöket. Kreisz Emma lövése a felső vasról jött ki, majd az 53. percben, miután már visszatért Baudrit, a magyar csatár lecsapott egy korongra, és középről nagy erővel betalált. A franciák a gól után rákapcsoltak, de Németh továbbra is remekelt. A hajrában ismét emberelőnybe kerültek a mieink, és közel volt a második magyar gól is, de az állás nem változott - a mieink sikerrel kezdték a tornát Vaujanyban.

A meccs legjobb magyar játékosa Stróbl Lara volt.

A torna másik csütörtöki meccsén Szlovákia 5-2-re verte a norvégokat.

A sorok Franciaország ellen:

Jókai, Kreisz, Gondos
Stróbl, Williams, Horváth I.
Józsa, Rónai, Szamosfalvi
Szelényi, Mozolai, Milibák G.

Németh B., Fecske

Horváth Imola F MAC Budapest
Jókai-Szilágyi Kinga F MAC Budapest
Józsa Orsolya F MAC Budapest