Láttuk, hogy miben kell fejlődnünk

2021.08.31. 17:02 |

A magyar U18-as női válogatott két vereséggel zárt a győri Három Nemzet Tornán, ám Bedő Botond vezetőedző nem volt elégedetlen az események után.

A szakember részletesen kifejtette véleményét a múlt heti tábor és a mérkőzések tapasztalatairól:

"Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy évről évre egyre több tehetséges lány érkezik meg az U18-as korosztályba. Ez azért jó, mert nagyobb a versenyhelyzet a vb-csapatba kerülésért. Ez már ebben a táborban is látszott, hiszen 24 játékossal és 3 kapussal utaztunk Győrbe edzőtáborozni és mérkőzéseket játszani, rajtuk kívül még néhány játékost nem tudtunk behívni, illetve volt, aki lebetegedett, vagy éppen Kanadában volt a felnőtt válogatottal az A csoportos világbajnokságon. A táborban átismételtük a tavalyi szezon során begyakorolt szituációkat. Hétfőtől szerdáig napi két jeges edzésünk volt, ez elegendőnek bizonyult szinte mindenre.

A csütörtöki mérkőzést nagyon jól kezdtük Szlovákia ellen, mi szereztük meg a vezetést, növelni is tudtuk az előnyünket, 2-0 volt, amikor elmentünk a szünetre, majd a második játékrészben ellenfelünk mutatott jobb formát. Ennek oka meglátásom szerint az volt, hogy kiengedtünk, a csapatjáték helyett elkezdtünk egyéni hokit játszani, minden csatár egyedül akarta végigvinni a pályán a korongot, ennek meg is lett az eredménye, magunkra húztuk az ellenfelet, majd az utolsó játékrészben már hiába akartunk jól játszani újra, késő volt. Javult ugyan a játékunk, de addigra az ellenfelünk fölénk kerekedett, és kihasználta a hibáinkat. Visszanézve a kapott góljainkat, mind a három elkerülhető helyzetből született. Összességében ezen a mérkőzésen az első harmadban mutatott játékunk tetszett a legjobban, emberelőnyben is láttam jó momentumokat, de 60 percből áll egy találkozó, ezen is kell dolgoznunk kell az apró részletek mellett.

A pénteki napunk mérkőzésmentes volt, így délelőtt edzettünk jégen, a délután regenerálódással és rehabilitációval telt, illetve közösen megnéztük a cseh–szlovák találkozót.

Szombaton következett az évek óta A csoportos cseh válogatott elleni összecsapás. Ezt vártam jobban a két felkészülési mérkőzés közül, kíváncsi voltam, mekkora a különbség az A csoport és a divízió I/A között. Bár az eredményjelző szerint hatalmas, a valóságban nem vagyunk ennyire távol. Ezt a mérkőzést is sikerült jól kezdenünk, most nem mi szereztük meg az első találatot, ettől függetlenül az első harmadbéli játékunkban is benne volt a gólszerzés. 0-1-gyel fordultunk, de még maradt egy emberhátrányunk, amit ki is használt az ellenfél. A harmad közepe táján lőttünk egy szép gólt, erre azt mondtam a játékosoknak, ha tudunk ilyet, akkor miért nem csináljuk többször, tökéletes korongszerzés után hatékonyan vittük be a játékszert az ellenfél harmadába, majd szélről beadtuk, ellőttük, gól lett. Negyven perc után 1-4-nél jártunk, következett a záró harmad, az öltözőben az volt a kérés, hogy a heti munkánkat zárjuk le úgy, hogy minden maradék energiánkat mozgósítjuk, és megteszünk mindent annak érdekében, hogy felzárkózzunk az ellenfélhez. Ez az első 3-4 percben jól is ment, majd kaptunk egy újabb kiállítást, és nem sokkal ezután gólt is belőle, majd 1perc leforgása alatt még hármat. Mondhatom, hogy fejben szétestünk, de 1-8-nál sem hagytuk magunkat, és sikerült még egy gólt szereznünk. A mérkőzés hátralévő részében úgy tudtunk játszani, ahogy azt elvárjuk a csapattól, visszatért a küzdőszellem, akartak, mentek, határozottak voltak a lányok, korongokat szereztünk, megkockáztatom, az utolsó 8 percben többet lőttünk kapura, mint ellenfelünk. De ismétlem: egy mérkőzés hatvan percből áll.

Összegezve a történteket, láttuk, hogy miben kell fejlődnünk, és hogy mit kell kijavítnunk a következő táborok alkalmával. Ezek: a korong magabiztosabb birtoklása, határozottabb fellépés, amikor nem nálunk van a játékszer, még jobb kommunikáció a jégen, és csapatmunka a pálya minden szegletében."