Kóger vezetésével magabiztosan győzött a Brassó

2022.12.09. 19:45 |

A Corona mindhárom harmadot megnyerve 5-2-re verte az SC Csíkszeredát.

A Brassó keretébe visszatért Owen Williams, így Dave MacQueen együttese legerősebb összeállításában fogadhatta a foghíjas Csíkszeredát. A Sportklub hátsó alakzata volt némileg hiányos: Láday és Clarke eltiltásukat töltötték, Ferencz Csibi Róbert sem öltözhetett, így Reisz Áron és Casaneanu csúszott vissza hátvédnek, az eddig jobbára epizódszerepeket kapó 19 éves Bajkó Csongorra komoly feladat hárult. Az első harmad a hazaiakról szólt, a Brassó sokszor beszorította ellenfelét. A 6. percben egy letámadás során korongot szereztek, a kapu előtt nem tudtak takarítani a csíki védők, Kóger kihalászta a pakkot, Schabernek csak az üres kapuba kellett lőnie, repülhettek a plüssállatok a jégre. A rövid technikai szünetet követően is a Brassó volt a veszélyesebb, de Adorján állta a sarat.

A második harmad egy áthúzódó hazai előnnyel indult, majd Kóger duplázhatta volna meg a vezetést. A Brassó kivédekezett egy emberhátrányt, majd Szabó Krisztián hozta be a támadó harmadba a korongot, a vendég védők pont Williamshez szabadítottak fel, aki 2-0-ra alakította az eredményt. Újabb emberelőnyben próbálkozhatott a Corona, Sofron István majdnem shorthanded gólt szerzett, de a kiegészülést követően Kóger centerezését bepaskolta Schaber, 3-0. A 36. percben Szkacskov robogott el a palánk mellett, lekészített a második hullámba érkező Sofron elé, aki megszerezte a csíkiak szépítő találatát.

A harmadik felvonást is jobban kezdte a Brassó, Adorján két gyors bravúrt is bemutatott Schaber és VanWormer akciójánál. A 44. percben már ő sem tudott segíteni, Domingue lépett ki Kubát és Farkas között majd értékesítette a ziccert. Egy minutummal később kísérletesen hasonló gólt szereztek a hazaiak: VanWormer ugratta ki Kógert, a rutinos támadó fonákkal tette el a korongot Adorján lábai között. A 49. percben kihasználta negyedik emberelőnyét a Csíkszereda, Sofron középről vette be Toth kapuját, 5-2. A folytatásban érezhető volt, hogy a mérkőzés már eldőlt, a csíkaiakban ezúttal nem volt elég energia, hogy szorossá tegyék a végjátékot.

A Corona Brassó 5-2-re győzött és megerősítette harmadik helyét a tabellán, legközelebb a nemzetközi szünet után játszik ismét Erste ligás találkozót, míg a Csíkszereda vasárnap a Gyergyót fogadja.