Kikaptunk a németektől, búcsúztunk az A csoporttól

2023.04.11. 19:24 |

Női válogatottunk hatalmasat küzdött Németország ellen, de nem tudta ledolgozni az első harmadban összeszedett kétgólos hátrányát, így jövőre a divízió 1/A-ban szerepel majd.

Magyarország kapujában ezúttal is Németh Anikó kapott lehetőséget, a sérült Mayer helyett Faggyast nevezték a hátvédek közé, valamint visszatért az eltiltását letöltő Szamosfalvi. A németeknél Abstreiter kezdett a vasak között. A mérkőzés jó tempójú, nyílt sisakos játékot hozott. Németország alakított ki több lehetőséget, az 5. percben kapuvasat lőtt, az első nagyobb magyar lehetőség a Gasparics próbálkozása utáni kipattanóra érkező Seregélyé volt. A harmad felénél Németh Anikó védett egy német ziccert, ám a következő shiftben már tehetetlen volt Hark takarásból érkező lövésével szemben (0-1). Huszákék hajtottak az egyenlítésért, a 14. percben emberelőnybe kerültünk, Gasparics próbálkozása volt a legveszélyesebb, de nem tudtunk betalálni. A játékrész végén közel jártunk az első gólunkhoz, Tóthnak volt egy veszélyes kapura tett korongja, abban a cserében beszorítottuk ellenfelünket. Úgy tűnt, 1-0-s hátránnyal vonulunk szünetre, ám fél perccel a szünet előtt Knee eladta a korongot a kapunknál, ezt Eisenschmid büntette góllal (0-2). A nyitó húsz perc nyílt küzdelméről sokat elmond, hogy mi 13-szor lőttünk, míg a németek 18-szor.

A második harmad elején megszületett az első magyar gól: Odnoga lövésébe Dabasi belepiszkált, Abstreiter nem tudott reagálni (1-2). A 27. percben Gasparicsot gáncsolták, öt a négy ellen támadhattunk, beszorítottuk a németeket, nem sikerült egyenlíteni. A középső játékrész első felének magyar fölényéről sokat elmond, hogy amíg mi nyolcszor próbálkoztunk, addig ellenfelünk csak egyszer. A 34. percben újabb létszámfölényes lehetőség jött, nyomtunk, de nem jött össze az egyenlítés.

A záró felvonás elején Kreisz és Gasparics megléptek kettő az egy ellen, ám utóbbi nem tudott lőni, nem sokkal később pedig Metzler próbálkozott az egyenlítéssel. A 46. percben Gasparics kapumegkerülős góllal próbálkozott, Abstreiter bravúrral odaért. A folytatásban Pákozdi is próbálta bekotorni az egalizálást jelentő találatot, Kiss-Simon távolról bombázott, de a sok magyar akció mellett a németeknek voltak veszélyes ellentámadásaik. Az 52. percben emberhátrányba kerültünk, Gasparics kiugorhatott, kihagyta a szólót. A végjátékban lehoztuk a kapusunkat, küzdöttünk, becsülettel próbálkoztunk, nagy nyomást helyeztünk a német kapura, hiába.

Magyarország 2-1-re kikapott, így egy győzelemmel és három vereséggel zárta a világbajnokságot, az így szerzett három pont kevés volt a bennmaradáshoz, válogatottunk kiesett az A csoportból és jövőre a divízió 1/A-ban szerepel majd.

A magyar válogatott vb-programja

Április 6., 19.00 (magyar idő szerint április 7. 1.00) Magyarország-Franciaország 4-2
Április 8., 11.00 (17.00) Magyarország-Svédország 2-6
Április 10., 11.00 (17.00) Magyarország-Finnország 0-5
Április 11., 11.00 (17.00) Magyarország-Németország

Kapusok: Bogáti Bianka (HKB), Németh Anikó (MAC Budapest), Révész Zsuzsa (DEAC JA)

Hátvédek: Baker Taylor (Montreal Force, kanadai), Faggyas Lilla (HKB), Kiss-Simon Franciska (HKB), Knee Sarah (KalPa, finn), Mayer Fruzsina (HKB), Németh Bernadett (MAC Budapest), Odnoga Lotti (University of St. Thomas, amerikai), Tóth Enikő (BJA)

Csatárok: Dabasi Réka (Metropolitan Riveters, amerikai), Garát-Gasparics Fanni (Metropolitan Riveters, amerikai), Gondos Tamara (MAC Budapest), Horváth Imola (MAC Budapest), Huszák Alexandra (HKB), Jókai-Szilágyi Kinga (MAC Budapest), Kreisz Emma (Stanstead College, kanadai), Metzler Regina (OHA, kanadai), Pázmándi Zsófia (OHA, kanadai), Rónai Alexandra (MAC Budapest), Seregély Míra (University of Maine, amerikai), Strobl Lara (HKB), Szamosfalvi Petra (HKB), Williams Hayley (Dinamo-Neva, orosz)

Tartalék: Báhiczki-Tóth Boglárka (MAC Budapest), Koncz Boglárka (MAC Budapest), Mozolai Berta (BJA),