Kialakult a rájátszás mezőnye

2019.02.20. 23:15 |
A Gyergyó és a Vienna Capitals II lesz ott az Erste Liga negyeddöntőjében. A Vasas a DAB-nak, a Fehérvári Titánok a Hokiklubnak ütött öt gólt.

EV Vienna Capitals II-Gyergyói HK 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)

A vendégek a meccs elején két gólt szereztek fél perc alatt – Ferenc Csibi Róbert és Vlagyiszlav Karpusz révén -, de a Capitals szépítésére sem kell sokat várni, Satmark a 6. percben betalált. A folytatásban a bécsiek próbálkoztak többet, de az egyenlítés nem jött össze.

A második felvonásra fordult a kocka, a Gyergyó volt az aktívabb, és ennek újabb gól lett az eredménye, a 35. percben Nagy Csaba növelte az előnyt. A Capitals az utolsó harmadban visszajött egy gólra Lakos találata után, de aztán ismét hatékonyabbnak bizonyultak a vendégek, Ferenc Csibi Róbert, majd Mircea Constantin is bevette a bécsi kaput.

A vereség ellenére a Capitals sem lehet szomorú, hiszen a többi meccs eredménye miatt ott lesz a rájátszásban, ahogy a Gyergyó is.

Hokiklub Budapest-Fehérvári Titánok 3-5 (1-4, 1-0, 1-1)

A Titánok nem vették félvállról a számukra már tét nélküli meccset, és 17 perc alatt négy góllal szinte el is döntöttek mindent. Mark Bennett, Balogh Bence, John Lewis és Sita Donát is bevette Filip Landsman kapuját, ebből két gól emberelőnyös volt. A győzelmi kényszerben lévő Hokiklub a harmad végére talált magára, és Vajda Zsolt szépített.

A hazaiak felzárkózását két újabb emberhátrány nehezítette, de aztán a 35. percben Godó Dániel góljával még közelebb zárkóztak. A Hokiklub első két fórját még kihagyta, aztán a harmadikkal gyorsan élni tudott, és Michal Satek minimálisra csökkentette a hátrányt az 52. percben. A remények azonban nem éltek sokáig, két perccel később egy páros kiállítás után Reiter Attila gólját videózás után adták meg. Az utolsó másfél percben kapusát is lehozva rohamozott a Hokiklub, de a Fehérvár megőrizte vezetését. A vereséggel a hazai csapat lemaradt a rájátszásról.

Schiller-Vasas HC–Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (1-1, 2-0, 2-1)

Borbás Gergely, a DAB trénere ezúttal magát is nevezte. A rájátszásról biztosan lemaradó két csapat meccsén az első harmad kiegyenlített játékot és 1-1 gólt hozott: Artem Iossafov találatára a hazaiaktól Schmál Kristóf válaszolt. A második harmadban aztán a Vasas került előnybe, és Csiki Attila gólja után Lőczi Árpád is betalált.

Az utolsó harmadban is a Vasas volt pontosabb a kapu előtt, Bödök Bence duplázott, majd 16 másodperccel a vége előtt Oula Uski még kozmetikázott az eredményen.

Revák Zoltán, másodedző, Vasas: „Az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy nem túl éles Dunaújvárossal játszottunk ma, ugyanakkor az első perctől uraltuk a mérkőzést, talán az első harmadban volt egy rövid szakasz, amikor nem. Magabiztos győzelmet arattunk, és biztos vagyok benne, hogy a srácokat motiváltan mennek majd bele a pénteki bajnokiba is.”

Jávorics Gábor, másodedző, Dunaújváros: „Gratulálunk a Vasasnak, megérdemelten nyertek.”