Kezdődik a női U18-as világbajnokság

2024.01.06. 11:49 |

A házigazda olaszok ellen játssza az első mérkőzését a női ifjúsági válogatott Egnában.

A csütörtök esti megérkezés után jó hangulatban és pörgős edzésekkel készült a magyar női U18-as válogatott a divízió 1/A világbajnokság rajtjára. A csapategység erős, a játékosok elszántak, várják már a korongbedobást, a szakmai stáb szerint pedig készen áll a válogatott, a szükséges munkát elvégezte az elmúlt időszakban. Bedő Botond szövetségi edző hegymászáshoz hasonlította a következő időszakot, az első táborba pedig szombaton este kell feljutni, majd következhet a következő négy csúcs meghódítása.

A hegymászós hasonlít azért is kézenfekvő, mert Egna a Dolomitok ölelésében fekszik, a Würth Arenát mindkét oldalról hegyek veszik körül. Szombat reggelre megérkezett a havazás is. A csarnok hangulatos, a szervezők pedig kitesznek magukért, ennek egyik példája, hogy a torna eseményeit a legfontosabb információkkal külön applikációban is el lehet érni. A tervezett megnyitóünnepséget csak az időjárás miatt nem tudták megtartani a főtéren. A magyar válogatott nem Egnában, hanem Orában (Auer) lakik, egy hotelben a franciákkal.

A vb-nyitányon a házigazda vár a mieinkre. Éppen az olaszok ellen zárta a tavalyi világbajnokságot a válogatott, akkor játszott a legjobban a tornán és nyert 3-1-re. Ősszel kétszer is találkozott a két csapat, augusztusban szétlövésben, majd novemberben hosszabbításban győztek az olaszok, de az akkori eseményekből lehetett tanulni. Az olasz együttes 3-1-re kikapott a franciáktól az utolsó felkészülési meccsen, míg a mieink még december 29-én 3-0-ra verték Ausztriát.

A magyar válogatott kerete az egyik legfiatalabb az egész mezőnyben, nyolcan első vb-jükre készülhetnek, ám az elmúlt években az Európa Kupában, a DEBL-ben vagy az EWHL-ben elég nemzetközi tapasztalatot gyűjthettek a játékosok, öten pedig már a felnőttválogatottban is bemutatkozhattak.

A vb programja:

Január 6., 19.30 Magyarország-Olaszország
Január 7., 19.30 Japán-Magyarország
Január 9., 12.30 Dánia-Magyarország
Január 10., 12.30 Magyarország-Ausztria
Január 12., 16.00 Franciaország-Magyarország

A vb-keret

Kapusok: Milibák Helga (BJA), Takács Noémi Zoé (MAC Budapest)

Hátvédek: Chlepkó Zsófia (BJA), Faragó Luca (Ajkai Óriások), Hajdu Lili (BJA), Haraszt Lorina (IOGJA), Koncz Boglárka (HKB), Kornyilov Anna (BJA), Szabó Bonita (Dornbirn, osztrák)

Csatárok: Báhiczki-Tóth Boglárka (HKB), Bátyi Boróka (Angels), Fehér Nikolett (HKB), Gergely Dalma (BJA), Hiezl Réka Effi (Vasas), Horváth Maja (BJA), Imets Mercédesz (BJA), Kárpáti Karina (MAC Budapest), Mozolai Berta (Stanstead, kanadai), Polónyi Petra (OHA, kanadai), Weiler Krisztina (MAC Budapest)

A stáb

Bedő Botond Szövetségi edző