Kezdődik a Viastein Női U25 Három Nemzet Torna Érden

2019.08.22. 09:00 |
A csoportos nemzeti csapatunk e heti mérkőzéseit a nagyközönség streamen tudja követni.

Miként arról már beszámoltunk, a magyar női válogatott számára igen komoly felkészülési program szerveződött a márciusi-áprilisi kanadai elit-világbajnokság előtt. A nagy menetelés már ezen a héten elkezdődik, mégpedig hazai környezetben. Az Érdi Jégcsarnokban augusztus 22–24. között sorra kerülő Viastein Női U25 Három Nemzet Tornán az ugyancsak A csoportos Németország és Svájc lesz a mieink ellenfele.

Némi üröm az örömben, hogy a mérkőzéseket nem tekintheti meg a nagyközönség a helyszínen. Ennek oka, hogy a tornára eredetileg Svájcban került volna sor, és csak későn derült ki, hogy szervezési nehézségek miatt Magyarország vállalja át a rendezést. Ekkor a szövetség nem talált már olyan szabad helyszínt, amely mindenkinek ideális lett volna, beleértve a vendég válogatottakat és a magyar nemzeti csapat egyre népesebb szurkolótáborát is. A nemrégiben átadott és a sportszakmai szempontoknak maradéktalanul megfelelő Érdi Jégcsarnok nézőterének befogadóképessége ugyanis szűkös. Ezért a találkozókra csak tiszteletjegyekkel lehet bejutni, amelyek zöme felett a részt vevő csapatok rendelkeznek.

Ebből adódóan a nagyközönség leginkább streamen követheti a találkozókat, amelyek az alábbi linkekre kattintva lesznek elérhetők:

Augusztus 22., 18:00 Magyarország–Németország
Augusztus 23., 18:00 Svájc–Németország
Augusztus 24., 17:20 Magyarország–Svájc

A Magyar Jégkorong Szövetség ezúton is kéri a szurkolók megértését, egyszersmind hálásan köszöni az A csoportos válogatottunk iránti fokozott érdeklődést, szeretetet és támogatást. A szövetség a továbbiakban mindent megtesz annak érdekében – illetve jelenleg is dolgozik ezen –, hogy a közönség a kanadai világbajnokság előtt még szurkolhasson a nemzeti csapatnak hazai környezetben.

A magyar női U25-ös válogatott kerete a Viastein Női U25 Három Nemzet Tornára

Németh Anikó GK MAC Budapest
Szabó Fruzsina GK  MAC Budapest
Tóth Zsófia GK KMH Budapest