Kevin Constantine várja a vb-felkészülést

2023.03.24. 15:45 |

A magyar férfi jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya részletesen elmondta, hogyan építi fel az edzőtábort. A miskolci mérkőzéseknek nagy szerepük lesz abban, hogy ki tudja beverekedni magát a keretbe.

„Nagyon izgatottan várom, hogy elkezdjük a felkészülést. Novemberben és februárban már egy-egy hetet együtt töltöttünk, de most alakítjuk ki a végleges keretet és kezdhetünk el csapatként dolgozni” – közölte érdeklődésünkre Kevin Constantine.

A szövetségi kapitány kifejtette, hogy április 1. és 6. között úgynevezett tryout edzőtábort tartanak, ahol a bővebb keretben számításba vett játékosok mutathatják meg magukat és bizonyíthatnak a szakmai stábnak. A felkészülésnek erre a részére 23 játékos kapott meghívást, ők szerepelnek az ukránok elleni két mérkőzésen. Közülük nagyjából a fele folytathatja majd a munkát majd április 10-től, amikor kiegészül a keret a most még hiányzókkal. 28 játékos dolgozik tovább, a szűkítés majd a tamperei utazás előtt várható.

„Április 10-től az edzőtábort arra használjuk, hogy meggyőződjünk róla, a játékosok ismerik a taktikát, mindenki tudja, mi a szerepe. Ekkor állítjuk össze a sorokat, próbáljuk ki a különböző összeállításokat, gyakoroljuk alaposabban az emberelőnyt és emberhátrányt.”

A szövetségi kapitány beszélt a május 9-i, Kanada elleni mérkőzésről is, ami az EUROVIT Hokitavasz csúcseseménye lesz.

„A Kanada elleni meccs remek lehetőség a felkészülés befejezésére a finnországi utazás előtt. Kanada a legmagasabban rangsorolt ellenfelünk lesz a vb előtt, és Tamperében is találkozunk hasonlóan erős csapatokkal. Nem számít az eredmény, egy ilyen meccs biztosan hasznosan lesz és emeli a játékunkat szintjét.”

A felkészülési program

Április 5., 17.00, Miskolc: Magyarország-Ukrajna
Április 6., 18.00, Miskolc: Magyarország-Ukrajna
Április 14., 17.00, Miskolc: Magyarország-Japán