Kétgólos vereség Csehországtól

2021.08.22. 23:35 |

A női válogatott négygólos hátrányból állt fel Csehország ellen, az utolsó harmadot meg is nyerte az A csoportos vb-n. Dabasi Réka és Gasparics Fanni szerezte a gólokat.

A csehek ellen Tóth Zsófia kezdett a kapuban – ez volt az első meccse felnőtt világbajnokságon. A sorokban is változtatott a szakmai stáb.

A csehek kezdtek aktívabban, az első veszélyes akciót Mayer Fruzsina blokkja akadályozta meg. A rivális a negyedik percben megszerezte a vezetést: Tóth Zsófia egy közeli próbálkozást még védett, de a kipattanó Radova elé került, aki nem hibázott (0-1). Gyorsan válaszolhatott volna a magyar csapat, Rónai Alexandra és Kiss Andrea veszélyeztetett, de Peslarova leért.

Mayer kapott két percet, amit sikerült kivédekezni, de ahogy letelt, egy kapu előtti kavarodásból növelte előnyét az ellenfél, a gólt Pejsovának adták (0-2).

A 9. percben Odnoga Lotti kapott büntetést, a két perc alatt Tóth védett nagyokat, egyszer pedig a vas segítette ki. Metzler Regina lépett ki egy koronggal, védőjét lerázta, de a kapus mellett nem tudta elhúzni.

Az első magyar emberelőny nagyobb lehetőség nélkül pörgött le, sőt, egy gyors ellenakciónál Tóthnak kellett résen lennie. A harmad hajrájában újabb fór következett, ám ebből sem sikerült komoly helyzetet kialakítani. Az utolsó percben viszont Szamosfalvi Petra járt közel a szépítéshez.

A második harmadot megpróbálta bátrabban kezdeni a magyar csapat, de a csehek egy gyorsan végigvitt akcióból megszerezték a harmadikat: Pribljova húzott el Knee Sarah mellett és a hosszú sarokba lőtt (0-3). Tóth Enikő kapott büntetést és hat másodperc alatt ki is használták a csehek Krizova révén (0-4). Időt is kért a magyar edzői stáb.

Tóth-bravúr kellett, hogy ne változzon az állás, majd Gasparics Fanni iramodott meg, ki is nézte a hosszú felsőt, de a korong kicsivel fölé szállt. A meccs felénél emberelőnybe kerültek a mieink rossz csere miatt, és meg is nyomták ezt: Seregély Míra veszélyeztetett, majd Kiss-Simon Franciska próbálkozott távolról.

A következő emberelőnyben nem sikerült ennyi helyzetet kialakítani, ám a harmad vége jobban sikerült: több időt töltöttek a cseh kapu előtt, majd négy tizeddel a vége előtt megszületett a szépítő találat: Dabasi húzta rá a korongot éles szögből, és az végül Peslarováról pattant be – ez az első magyar gól az A csoportban (1-4).

Az utolsó harmadot felszabadultabban kezdték a mieink, de a cseheknek akadt több lehetőségük. Kreisz Emmával szemben gólhelyzetben szabálytalankodtak, ám a büntetőt nem tudta beemelni a sértett a 45. percben. Az iramra nem lehetett panasz, a mieink is sokszor eljutottak lehetőségig, ám a csehek jól blokkoltak. Seregély kiállítása alatt Tóth védett nagyokat. Aztán négy a három ellen támadhattak a mieink két percig – páros kiállítás után a játék késleltetésért büntették a cseheket -, és jól is járt a korong, de újabb gól nem született. A csehek voltak aztán veszélyesebbek egyenlő létszámnál, többet próbálkoztak, ám Tóth rendre odaért. Aztán Horváth Imola kemény lövését fogta Peslarova.

Az utolsó öt perc a kiállításokról szólt, szűk egy percig öt a három ellen is támadhattak a magyarok, de egyik kísérlet sem ment be. Igyekeztek a lányok, és ennek meg is lett az eredménye: bő fél perccel a vége előtt Gasparics Fanni tört be a kapu elé, a korong pedig a kapus lába között ment be a hálóba (2-4). Az utolsó másodpercekben, fórban a kapust is lehozták a mieink, de az állás már nem változott.

A válogatott hétfőn szabadnapos lesz, kedden Japán ellen folytatja a szereplését Calgaryban.