Két hokis elismerés a MOB Fair Play díjátadón

2016.06.09. 17:53 |

A sportsikerek mellett a fair play-nek is jelentős szerepe volt abban, hogy több fronton vált világszerte ismertté a magyar jégkorong, de leginkább talán a kettő együttes megléte. A MOB Fair Play Bizottságának elnökével, Dr. Kamuti Jenővel beszélgettünk.

A Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play Bizottsága idén is kiosztotta a sportszerűségért járó díjait, melyek között két hokis vonatkozású elismerés is helyet kapott.

Horváth László, az U16-os válogatottunk játékosa Fair Play különdíjban részesült a kanadai KIBIHT torna megnyitóján történt emlékezetes himnuszénekléséért.

„Nagyszerű dolog volt, egy igaz hokis helyzetfelismerés” – méltatta Dr. Kamuti Jenő Horváth Laci tettét. „Hirtelen egy probléma alakult ki a himnusszal kapcsolatosan és – mint ahogy a kapu előtt egy játékos – felismerte a helyzetet. A másik dolog pedig, hogy fontos számára a himnusz, mint minden magyar ember számára, de ő bátran ki is mer állni, hogy hangosan elénekelje. Ezzel a nemzetiségünket, a magyarságunkat hirdeti és tulajdonképpen. Nem véletlenül kezdeményeztem, hogy ezúttal az ő himnuszéneklésével nyissuk a díjátadó ünnepségünket, ami mindenkinek meglepetés volt, de a vacsora közben mindenkitől azt a visszajelzést kaptam, hogy nagyszerű ötlet volt.”

Az est folyamán a magyar és a lengyel hokiszurkolók képviselői a „Fair Play népszerűsítése” kategóriában vehettek át elismerést. Róluk és a teljes magyar jégkorongsportról is elismerően beszélt a vívó világbajnok, százhatvanszoros vívó válogatott Dr. Kamuti Jenő, akit számtalan elismerése mellett a Nemzetközi Vivó Szövetség Hírességek Csarnokába is beválasztottak.

„Végtelenül szimpatikus emberek, igazi szurkolók és egyben sportszerű viselkedést is tanúsítanak. Olyan hangulatot tudnak teremteni, amelyik a győzelem felé segíti a csapatukat. Ezek a szurkolók példát mutatnak a más sportágakban néha eluralkodó nem megfelelő, negatív töltetű drukkolással szemben. Nagyon tiszteletreméltó, hogy pénzt és időt nem sajnálva mindenhová követik a válogatottat."

"A díjátadón egy hasonlattal éltem: régen azt mondták – amikor még jobb eredmények voltak a futballban –, hogy Szepesi György volt a tizenkettedik játékos. Hát ők akkor az ötödik sor, olyan ötödik sor, amelyik állandóan jelen van. Kívánom, hogy a csapat is újra jól szerepeljen és sok örömünk legyen ebben a sportban. A jégkorong az én véleményem szerint a XXI. század sportja, modern, férfias, gyors, változatos, szóval élvezhető sport.”

„A jégkorongozók és a teljes jégkorongszövetség megérdemelte, hogy felhívjuk a figyelmet rá és promotáljuk a magyar hokit, a magyar szurkolókat és a tiszta sportszellemet, hiszen a sportág minden résztvevője ezt teszi.”

Fotók: Szalmás Péter - MOB