Két vereséggel kezdtek az U18-asok

2019.08.01. 22:34 |

A magyar női korosztályos válogatott Stockholmban szerepel a World Selects Invitational tornán.

A magyar női U18-as válogatott a svédországi tornán az észak-amerikai játékosokból álló Pro Hockey Blue csapata ellen kezdett csütörtökön. A magyar kapuban Szabó Fruzsina állt. A mieink Strobl Lara 7. percben szerzett góljával sokáig vezettek, ám aztán a rivális a második játékrész elején, öt percen belül három találatot elérve fordítva. Az ellenfél emberelőnyben és egyenlő létszámnál is növelte vezetését, majd Papacsek Rékának sikerült szépítenie. Az utolsó gólt a Pro Hockey szerezte tíz másodperccel a vége előtt így 7-2-vel zárult a meccs.

Délután a Germany Select ellen folytatta szereplését a magyar csapat, amelynek kapuját ekkor Révész Zsuzsa védte. A németek a 3. percben előnybe kerültek, majd még két gólt szereztek az első felvonásban. A második játékrészben még eggyel növelték a különbséget, így 4-0 lett a vége. A mieink 14 lövést eresztettek meg, míg a másik oldalon 35-ször próbálkoztak.

Pénteken a svédek és a finnek ellen játszanak a magyar lányok.