Készen áll a vb-re a válogatott

2019.04.26. 17:04 |

A magyar férfiválogatott keményen dolgozik Kazahsztánban, és már az utolsó simításokat végzi a hétfőn kezdődő Divízió I/A világbajnokság előtt.

Az edzői stáb és a keret a játékrendszert és a taktikát finomítja a vb rajtja előtt. A megbízott szövetségi kapitány, Majoross Gergely nagy hangsúlyt fektet a speciális játékokra, ugyanis az emberelőnyök jó kihasználása és az emberhátrányok hatékony kivédekezése kulcsfontosságú lesz a feljutást jelentő első két hely megszerzéséhez.

A stáb alaposan feltérképezi az ellenfeleket is, ugyanis a kazahok a fehérorosz és a koreai válogatottal is játszanak edzőmeccset a vb előtt, a felvételek pedig segíthetnek megtalálni a győztes formulát. A videóelemzéseket Kiss Dávid készíti el.

Majoross Gergely megbízott szövetségi kapitány: „Kiválóak a körülmények, az öltöző és a létesítmény sem hagy kívánni valót maga után. A tervezett munkát is el tudjuk végezni, minden a terv szerint halad. Az első nap arra koncentráltunk, hogy ledobjuk a rozsdát, mert sok idő eltelt az utolsó meccs és az edzés között. Ma jöhettünk át arra a pályára, amelyen a vb-n is játszani fogunk, elkezdtünk foglalkozni az emberelőnyös- és hátrányos helyzetekkel. Az edzés többi részében az intenzitásra fektettünk nagy hangsúlyt. A továbbiakban egy-egy taktikai elemmel szeretnénk foglalkozni, de már sokkal kisebb intenzitással és rövidebb ideig.

Kiss Dávid: „Jó dolog, hogy fel tudjuk térképezni az ellenfeleket, nem úgy megyünk ki a meccsre, hogy ne tudnánk róluk semmit. Kihasználjuk a lehetőségeket, levideózzuk az ellenfelet és mindenről tudni fogunk. Átfogóan elemezzük a meccset, aztán ahogy egyre közeledik a mérkőzés, úgy fókuszálunk az egyes részletekre.”

Szabó Dániel: „Jó érzés volt, hogy bekerültem a keretbe és itt lehetek a világbajnokságon. Nagyon várom már, hogy milyen lesz. Utánpótlás-világbajnokságon játszottam, de valószínűleg össze sem hasonlítható a kettő. Rengeteg tapasztalattal fogok gazdagodni. Nyomás mindig van, hiszen most jön a vb és most kell a legjobban teljesítenünk. Az edzések és a jég is jó, a hangulat is kiváló.”

Magosi Bálint: „Elfoglaltuk az öltözőnket és két edzésünk volt már itt a helyszínen. A nyomás lekerült mindenkiről azzal, hogy bekerült a keretbe. Jól érezzük magunkat, jó hangulatban vagyunk, nagyon várjuk már a rajtot.”

A vb magyar érdekeltségű programja

április 29., hétfő, 8:30: Magyarország–Dél-Korea
április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország–Magyarország