Juniorválogatott: őrült meccsen győzelem Ukrajna ellen

2021.08.28. 15:19 |

Ismét legyőzte Kijevben Ukrajna U20-as válogatottját a magyar csapat, a szombati mérkőzés 2 óra 40 percig tartott, és egy tömegverekedéssel zárult.

Nem sikerült igazán jól a péntek a magyar válogatottak számára (az ifik 8-0-s győzelme azért kalapemelést érdemel), ezt emelte ki Horváth András szövetségi kapitány a szombat délelőtti megbeszélésen. Pontosabban azt, hogy az U20-as válogatott tehet leghamarabb arról, hogy kicsit javuljon az összkép. (Alapvetően javult is.)

Merthogy szombaton délben csapott össze a csapat az ukránokkal, akiket a kijevi túra első napján, 0-2-ről sikerült 5-4-re legyőzni. Egyszerű játékot kért a kapitány a fiúktól, egyszerű, de hatékony játékot, sok ütközést és fegyelmezettséget.

Nos, ismét a hazaiak szereztek vezetést, de még az első harmadban fordítottunk, ahogyan az első meccsen is, és jobban is játszott a magyar válogatott. A tornán végig jó teljesítményt nyújtó Tóth Tamás egyenlített, majd Dobmayer Dominik talált be, ekkor nem sejthettük, mennyire eseménydús lesz a második szakasz.

Erről persze a játékvezetők is tehettek, akik két 5+20 perces kiállítással jutalmazták a magyar csapatot, előbb Fekete Alexet, majd Csiszer Ádámot küldték az öltözőbe, méghozzá hosszas videózást követően. De nemcsak őket állították ki, hanem 2 perces büntetésekkel is gazdagodtunk, így szinte folyamatosan az ukránok játszottak minimum emberelőnyben. Ezt ki is használták, 3-1-re nyerték a harmadot (Galajda Zsombor talált be a mieink részéről), roppant feszült volt ekkor a meccs, érthetően nem is mindig kezelte higgadtan a magyar csapat a történteket.

Így nagy kérdés volt, melyik irányba halad majd a második szünet után a meccs. Szerencsére jó irányba haladt, már ami a gólokat illeti. Előbb Csollák Márkó adott fantasztikus passzt Károly Róbert Nikolásznak, aki nem hibázott, majd emberhátrányban csaptunk le a korongra, és Németh Kristóf passzából Mihalik András tette be a korongot a kapuba.

5-4 után jöttek előre az ukránok, de a védelem alapvetően jól állt a lábán, egy idő után már az Antek Tamás sérülése miatt beálló Orosz Gergellyel a kapuban. Lehetett volna 6-4 is a harmad derekán, de Németh Kristóf nem tudott büntetőből betalálni.

A vége mégis kétgólos siker, Schlekmann Márk tett erről.

A videózások, a sérülések és a kiállítások miatt rendkívül hosszú volt a meccs, de még 2 óra 39 perc után is történt érdemi esemény: egy tömegverekedés, amelynek során öt játékos mehetett le – hogy aztán a hátralévő 14 másodpercben még egy ukrán próbálkozást feljegyezzünk.

A meccs végén Antek Tamás, Ortenszky Tamás és Károly Róbert Nikolász kapott a szervezőktől különdíjat.