Juniorválogatott: két meccs a fehérorosz U18-as válogatottal

2021.02.04. 08:00 |

Ezúttal a Vasas Jégcentrumba költöznek be a magyar U19-es válogatott tagjai, ahol jövő szerdán és csütörtökön a vb-re készülő belorusz ifiválogatottal játszanak edzőmeccseket.

A magyar U19-es válogatott hétfőn délután találkozik Káposztásmegyeren, rögtön covid-teszttel kezdenek a fiúk (a második csütörtök délben következik), majd az első jeges edzést tudják le a Vasas Jégcentrumban. Kedden délelőtt és délután is edzést tart a stáb, a két meccs pedig majd szerdán és csütörtökön lesz, mindkét alkalommal 18:40-től.

Horváth András és stábja ezúttal kilenc 2003-as születésű játékost hívott be, a többiek 2002-esek, hiszen korábban, a világbajnokság törlése miatt már döntés született a válogatás legfontosabb elvéről.

„Ahogyan jeleztük korábban, valóban megtörtént a korosztályváltás, innentől azokkal a játékosokkal számolunk, akiknek van esélye a decemberi világbajnoki keretbe jutni” – fogalmazott a szövetségi kapitány. – Minden a vb-szereplés jegyében zajlik, megvan az odáig vezető út tervezete, és ahogyan korábban is jeleztük, ott mi történelmet szeretnénk írni. A mostani keret összeállításában figyelembe vettük, hogy vannak olyan meghatározó játékosok, akik a felnőttligában készülnek a fontos feladataikra, leginkább a playoffra, közülük többnek most nem küldtünk meghívót. Ahogyan néhány olyan srácnak sem, akiket már többször láttunk, akikről szélesebb körű információnk van, és akikre így a folytatásban is számítunk. Viszont szerettünk volna megnézni néhány olyan játékost, akiknek lehet esélyük arra, hogy beverekedjék magukat a vb-keretbe. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a mi közegünkben hogyan tudnak teljesíteni, hogyan reagálnak arra, hogy most megkapják a lehetőséget.”

A magyar válogatott két mérkőzést is tud játszani a mostani összetartás alkalmával, nem is akármilyen riválissal.

„Nagyon örülök a két mérkőzésnek, ezúton is köszönöm a stábnak és a szövetség munkatársainak, hogy ismét sikerült meccset szervezni. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy egyetlen olyan összetartás sem volt a nyár óta, amikor meccs nélkül maradtunk, mindig megtaláltuk az útját, hogy játszhassunk. A fehérorosz válogatott 2003-as és 2004-es születésű játékosokkal érkezik, ők az áprilisi, az Egyesült Államokban rendezendő A-csoportos ifi világbajnokságra készülnek, szóval nagyon erős csapatról van szó. Bár mi 2002-es és 2003-as játékosokkal állunk fel, ez egy nagyon jó felmérő lesz számunkra, hiszen decemberben minden bizonnyal ezt a szisztémát, szintet és játékot mutatják majd az ellenfeleink a világbajnokságon is” – foglalta össze Horváth András.

A magyar U20-as válogatott programja:

2021. február 8., 15:30: Találkozó
2021. február 9.: Edzések a Vasas Jégcentrumban