Jön az MJSZ képességfejlesztő tábora

2016.06.17. 14:18 |

Hétfőn kezdődik a Magyar Jégkorong Szövetség képességfejlesztő tábora, ahol három külföldi edző mellett Majoross Gergely, Szuper Levente és négy magyar utánpótlásedző is tevékenykedik majd.

Az MJSZ edzői képzését irányító Darryl Easson szervezésében az IIHF Learn To Play programjának edzője és a belga edzőképzés vezetője, Johan Bollue, illetve a finn Jarmo Sainio érkezik Magyarországra.

A sikeres 2012-es világbajnokság – melynek egyik helyszíne Helsinki volt – bevételét az utánpótlás fejlesztésre fordította a Finn Jégkorongszövetség (FIHA) és ennek első és legfontosabb lépéseként huszonöt képességfejlesztésre szakosodott edzőt alkalmazott főállásban, akik huszonkét helyen biztosítanak külön képzést a 10-14 éves gyerekeknek. Jarmo Sainio 2013 óta dolgozik ebben a programban a Hermes klubnál.

A jövő heti ötnapos táborba 9 és 16 év közötti játékosok jelentkeztek, akik két csoportra (12 és alattiakra és afölöttiekre) osztva dolgoznak majd. A napi két-két jeges és egy-egy elméleti edzésen a külföldi edzők mellett olyan hazai szakemberek igyekeznek átadni tudásukat, mint Majoross Gergely, Szuper Levente, vagy épp a 2015/16-os év utánpótlásedzője, Kiss Dávid, illetve Bedő Botond, Rusznyák Szilárd és Ritter Zsolt.

A képességfejlesztésért felelős edzőknek nemcsak az a feladatuk, hogy javítsák a játékosok ügyességi szintjét, de a képzéssel közvetlenül hozzájárulnak ahhoz is, hogy irányt mutassanak ezeknek a fiatal hokisoknak a sport folytatásával kapcsolatos elköteleződéshez. Emellett nem elhanyagolható az sem, hogy egy specifikus edzőtől a helyes sportolói hozzáállás is megtanulható, amely később a profi karrier felé vezető úton és a pályán kívül is nagy jelentőséggel bír.

Fotók: Pórszász Áron - MJSZ