Jégkorong női OB I bajnokság: KMH Budapest-MAC Budapest: 10-1

2017.02.26. 22:08 |

Szerdán este lejátszotta második mérkőzését a KMH Budapest női csapata a közelmúltban elrajtolt OB I bajnokságban. Az újbudaiak a fővárosi rivális MAC Budapest csapatát fogadták a Tüskesátorban. A találkozó magabiztos, 10:1-es KMH győzelemmel zárult.

Rögtön az első percben a hazaiak szerezték meg a vezetést, Grkovic Jelena góljával. A hetedik percben a KMH csapatkapitánya, Dabasi Réka megduplázta csapata előnyét, majd a játékrész vége előtt a hazaiak osztrák csatára, Esther Kantor háromszor is eredményes volt, így az első harmad 5:0-s KMH vezetéssel zárult.

A középső etapban újabb két góllal növelte előnyét a hazai együttes; előbb Holzer Bernadett asszisztjából Esther Kantor jegyzett újabb találatot, majd Dabasi Réka rezgette meg immár másodszor a MAC kapujának hálóját.

A záró harmad így 7:0-s hazai vezetéssel kezdődhetett, melyben újabb három KMH gól született. Előbb Esther Kantor, majd Averi Nooren, végül ismét Kantor célzott pontosan, esélyt sem adva ellenfelének. A MAC Budapest 10:0-s KMH vezetésnél tudott elsőként szépíteni, a vendégek egyetlen gólját Losonci Zsófia lőtte Csiszer Sarolt átadásából. Az így kialakult végeredmény 10:1 a KMH Budapest javára.

Fodor Zoltán (KMH Budapest): „Az első perctől kezdve 110%-on pörögtünk, próbáltuk az EWHL tempóját diktálni. Azon voltunk, hogy az első harmadban el tudjuk dönteni a mérkőzést, úgy gondolom, ez az 5:0-s vezetéssel sikerült is. A második és harmadik harmadban különböző taktikai elemeket igyekeztünk gyakorolni, amiket a hétvégi EWHL rájátszás mérkőzésen alkalmazni szeretnénk. Gratulálok mindkét csapatnak, hogy korrekt, fair play szempontjából kifogásolhatatlan mérkőzést tudtunk játszani.”