Japán következik a vb-n

2021.08.24. 17:27 |

Helyi idő szerint kedden este, magyar idő szerint szerda hajnalban játssza harmadik csoportmérkőzését a női válogatott az A csoportos világbajnokságon.

Ott folytatni, ahol Csehország ellen abbahagytuk – ez az általános vélekedés a magyar női válogatott körében a japánok elleni mérkőzés előtt. A mieink ugyanis a 40. percben megszerezték első góljukat az elitben, az utolsó harmadot pedig bátor játékkal 1-0-ra megnyerték, és akadtak biztató jelek a 4-2-es vereség ellenére is.

„Először járunk ezen a szinten és hiába ugyanaz a sport, minden kicsit más, a hoki szintje és a tempó is magasabb. Azt vallom, hogy minden nap lehet valami újat tanulni, és ez jó lehetőség erre. Jó irányba tartunk összességében. A csehek ellen játszottunk párszor korábban, de ebben a környezetben mindenki kicsit ideges volt, és ilyenkor nem megy úgy a játék, nem jönnek a dolgok automatikusan. Két meccs után levetkőzhetjük ezt, jobban kezelhetjük a helyzetet, és látjuk, hogy amikor csak a saját játékunkra és tervünkre koncentrálunk, akkor versenyképesek vagyunk. Nagy várakozásaim vannak a következő két meccs előtt” – mondta Mika Vääräla másodedző.

Hétfőn tíz játékos vett részt az edzésen, a többiek csak erőnléti munkát végeztek. Ezt követően alapos taktikai elemzés következett az emberelőnyökre és emberhátrányokra fókuszálva, megnézve, hogy mi nem működött a csehek ellen. Kedden délelőtt jeges átmozgató edzés szerepel a programban, és újabb megbeszélések a japánok elleni meccs előtt.

A finn másodedző szerint az emberelőnyökben és a bulik elhozásában lehetne fejlődni, és fontos, hogy többet próbálkozzanak a játékosok a lövésekkel, de ne bonyolítsák, ne gondolják túl, mert akkor lehet akár csúnya gólokat is szerezni. A mieink a múlt heti Japán elleni edzőmeccsen két gólt is szereztek fórból, a vb-n viszont még nem tudtak betalálni ilyen helyzetből.

Japán hétfőn 4-0-ra kikapott a csehektől, úgy, hogy többet lőtt kapura, mint az ellenfél. Az ázsiai csapat előzőleg a dánokat verte 1-0-ra, így három pontja van.

„Jól jött, hogy eggyel több napot pihenhettünk. Láttam a japánok legutóbbi meccsét, mindent beleadtak, kicsit fáradtabbak lehetnek majd, de így is egy jó csapatról van szó. Nem lesz könnyű dolgunk, de kicsit jobb helyzetben vagyunk. A legjobbat kell nyújtani, hogy legyen esélyünk, minden apró részletnek működnie kell. Nyerhetünk, de minden cserében a maximumot kell nyújtani” – tette hozzá Mika Väärälä, akinek személyesen is nagy élmény, hogy a világ legjobbai ellen készítheti fel a magyar csapatot.

A magyar női válogatott vb-menetrendje
2021. augusztus 21., szombat, 12.00 (magyar idő szerint 20.00): Magyarország–Németország 0-3
2021. augusztus 22., vasárnap, 12.00 (magyar idő szerint (20.00): Magyarország–Csehország 2-4
2021. augusztus 24., kedd, 19:30 (magyar idő szerint szerda 3.30): Magyarország–Japán
2021. augusztus 26., szerda, 19:30, (magyar idő szerint csütörtök 3.30) Magyarország–Dánia