Japán elleni meccsekkel készül a selejtezőre a női válogatott

2021.11.01. 17:31 |

Győrben gyakorol a női csapat, amely kedden és szerdán is jégre lép Japán ellen.

Napi egy intenzív jeges edzéssel, valamint erőnléti munkával készül a női válogatott a jövő heti csehországi olimpiai selejtezőre. A keret egyelőre nem teljes, a légiósok közül még nem mindenki tudott bekapcsolódni a munkába. Újabb fiatal játékos, Strobl Lara is csatlakozott a társakhoz.

Az edzések jó hangulatban és fókuszáltan telnek. Az edzői stáb naponta más és más játékelemet vesz át a csapattal.

„Az olimpiai kvalifikációs torna teljesen más esemény, mint az A csoportos világbajnokság. Nagyon boldog vagyok, hogy Kanadában jó fejlődési és tapasztalatszerzési lehetőségeket szereztünk. Az olimpiai selejtező viszont teljesen más, ott eredményeket kell elérni. Kevésbé a fejlődésről, sokkal inkább a sikerességről szól, hiszen három meccset kell nyerni a kijutáshoz. Az első edzések nagyon tetszettek, ott folytattuk, ahol Kanadában abbahagytuk: megvolt a sebesség, tetszett a korongjáratás, minőségi lövéseket és védéseket mutattak be. Javítani még az apró részleteken lehet, ilyen a kommunikáció és az, ha jó helyzetben van valaki, akkor vállalja el a passz helyett” – mondta Lisay Haley szövetségi kapitány.

Beszélt arról is, hogy a honosított Williams Hayley és Baker Taylor plusz sebességet, érettséget, mélységet biztosít a csapatnak. Emellett behívtak több fiatalt is, hogy megnézzék, ezen a szinten mire képesek, segítsék a fejlődésüket, ők pedig a válogatott felkészülését támogassák.

Kedden jön az első felkészülési meccs Japán ellen. Augusztusban kétszer is találkoztak a felek: a vb előtt 4-2-re, a tornán pedig 4-1-re nyert az olimpiai résztvevő ázsiai együttes.

„Inkább arra fókuszálunk, hogy mi mit akarunk játszani, nem pedig arra, hogyan verhetjük meg Japánt. Az eredmény másodlagos, az számít, hogy újra összeálljanak a sorok, az emberelőnyös játékban meglegyen a kémia. Egy top csapattal találkozunk, amely nagyon gyors. Japán jó ellenfél a számunkra, hiszen remek felkészülési lehetőség az olimpiai selejtező favoritjának számító csehek ellen” – fejtette ki a kapitány a két találkozóról.

A keddi és a szerdai felkészülési mérkőzésre korlátozott számban, ingyen bemehetnek nézők is, a járványügyi szabályok betartásával. Mindkét találkozót élőben közvetíti az Erste Liga TV.

A felkészülési mérkőzések

Kiss-Simon Franciska D KMH Budapest
Knee Sarah D KMH Budapest
Márton Adél D BJA