Ismét a hokiközösség összefogására van szükség

2022.03.04. 21:00 |

A Magyar Jégkorong Szövetség felhívása a klubvezetőkhöz, hokis szülőkhöz, sportbarátokhoz, minden segíteni szándékozóhoz az ukrajnai háborús helyzet kapcsán.

Az ukrajnai háború veszteseit és kárvallottjait felsorolni is nehéz, de a hazájukat elhagyni kényszerülő gyerekek biztosan a legnehezebb helyzetben levők között vannak. A háború elhúzódásával egyre többen kénytelenek elhagyni az otthonukat biztonságuk érdekében, miközben apjuk vagy testvéreik maradnak.

A debreceni tornán szereplő harkivi U16-os csapat történetéről sokan hallhattak, és azonnal, önzetlenül is segítettek. A DHK és a helyi hokis szülők helybe segítettek, mások távolból küldtek, amit tudtak. A harkivi gyerekek már biztonságban, Lengyelországban vannak, de sok hozzájuk hasonló, 10 és 16 év közötti kis jégkorongozó tart Magyarország felé, akik még nem tudják, hogy hová tudnak legalább átmenetileg megérkezni. Ha itthon közösségként segítünk nekik, talán a jégkorongban, a sportban tudnak gyerekek maradni, ami segíthet nekik a nehéz időket átvészelni.

Kérjük, ha klubként, közösségként, vagy akár magánszemélyként tudnak segíteni, jelezzék, és mindent megteszünk, hogy a segítség célba érjen.

Az MJSZ az ukrán szövetséggel napi kapcsolatban áll, így látjuk, hogy körülbelül hányan és mikor érkeznek. Nagyjából 60 fő – gyerekek és anyukák – érkezik hamarosan a határhoz, őket részint Sátoraljaújhely (Zempléni Hiúzok) és Miskolc (DVTK Jegesmedvék) be tudja fogadni. Szintén segít Kazincbarcika (Ördögök), Debrecen (DHK és DEAC), Eger (Sportiskola), ami összesen már több mint kétszáz helyet jelent.

Az ukrán szövetségnél viszont jelenleg is több mint kétszáz jégkorongozó jelezte, hogy segítségre, elhelyezésre szorul és a számuk folyamatosan emelkedik.

Amire szükség van most:

• Logisztika, szállítás a határtól a befogadóhelyre
  • Szálláslehetőség: kollégium, vendégszoba
  • Étkezés, ellátás, bármilyen támogatás az élelmezésben, akár alapanyaggal
  • Sportfelszerelés
  • A magukkal hozott ruhák, használati cikkek kiegészítésre, pótlásra szorulhatnak, illetve a korosztályhoz illő játék, elfoglaltságot biztosító füzet, könyv, írószer is nagy segítség lehet.
  • Aki a fentiekben nem tud segíteni, de anyagilag tudja a fenti feladatokat támogatni, az is sokat jelent - ezzel kapcsolatban az egyes helyszínekkel zajlik az egyeztetés.

Hogyan lehet segíteni?

• Klubonként egy ember, vagy egy szűkebb csoport jelentkezését várjuk, aki összefogja és koordinálja a szervezést, és aki kapcsolattartóként elérhető
  • Összegyűjteni, hogy egy környéken hány fő befogadását vállalják, és mennyi időre.
  • Ezeken a helyeken tudnak-e ellátást biztosítani.
  • Esetleg jégidőt, edzéslehetőséget biztosítani a gyerekek számára.
  • A logisztikában használható kisbusz, vagy gépkocsivezetés

Az info@icehockey.hu címre várjuk a felajánlásokat „ukrajnai hokisok” tárggyal.