Hosszabbításban maradtunk alul a franciákkal szemben

2022.11.12. 16:59 |

A Sárközy Tamás Emléktorna szombati játéknapját a magyar–francia összecsapás nyitotta. A találkozó hosszabbításban dőlt el a franciák javára.

Erre a meccsre megérkeztek a fehérváriak – akik közül Németh Kristóf és a svéd származású Henrik Nilsson is a franciák ellen debütált a válogatottban –, s ez azt eredményezte, hogy sokkal kompaktabb lett a csapat játéka. Ennek megfelelően igen jó, nagy iramú első harmadot láthattunk, amelyben bár gól nem esett, de mindkét oldalon akadtak szépen kidolgozott helyzetek.

A második harmad első felében két emberhátrányt is kivédekeztünk, a 32. percen azonban korongot vesztettünk a harmadunkban, Leclerc vitte a kapunk felé a korongot, passzolt a bal oldalon érkező Guebeyhez, akinek a lövésébe Pozsgai még próbált belevetődni, de a korong végül az időközben bot nélkül maradt Hetényi kapujában kötött ki (0–1). Rögtön ezután emberelőnybe kerültünk, de a legnagyobb egyenlítési lehetőségünk később hátrányból adódott: Erdély ugrott ki, s vitte egyedül a kapura a korongot, de lövésre már nem maradt lehetősége.

A harmadik harmad elején ismét kaptunk egy fórt, de élni ezzel sem sikerült. A magyar gólra aztán egészen az 56. percig várni kellett, ekkor Nilsson adott egy remek passzt fehérvári klubtársának, Terbócsnak, aki a kapu felé tartva lenyomta a védőjét,és közelről a hálóba lőtt (1–1).

Ezzel pedig hosszabbításra mentettük a meccset. A franciák 19 másodperc elteltével belőtte a számukra 2–1-es győzelmet érő találatot.

Kevin Constantine Egyelőre próbáljuk a saját stílusunkat megtalálni, és alkalmazkodni a játékrendszerhez. A védelmünk jól játszott és elsősorban erre is koncentráltunk ezen a mérkőzésen. A hoki legnehezebb része elsajátítani és megszokni a támadások kivitelezését, mert ebben sokat nyomnak a latba az egyéni képességek és a játékosok közötti összhang. Ezért először a védelmünkre koncentrálunk.

Philippe Bozon Nagyon fiatal és energikus csapatunk van, nagy munkát végeztek az elmúlt napokban, és a japánok elleni védekező hibáinkon is tudtunk javítani. Mivel rengeteg a fiatal, a taktika elsajátítása még időbe telik, de sokat foglalkozunk ezzel és egyre jobban megy a csapatnak.