Háromgólos vereség az első klagenfurti meccsen

2023.12.14. 21:15 |

Válogatottunk lőtt gól nélkül maradt a négycsapatos ausztriai torna házigazdájával szemben.

A magyar válogatott kapujában Hetényi védett, míg az osztrák stáb Madlenernek adott lehetőséget. A csapatok jó iramú játékkal indították a meccset, az ötödik percben Rebernig lövésénél kellett figyelnie a magyar hálóőrnek. Az első nagyobb lehetőségünk a nyolcadik minutumban jött el, amikor Lövei elől felszabadítottak az osztrákok, a korong Páterka elé került, aki lőtt, Madlener védett. A következő shiftben beszorultunk, Hetényi védte az osztrák próbálkozásokat. A 13. percben Ausztria megszerezte a vezetést, miután Achermann a magyar kapu előtt zavartalanul, közelről betehetett egy centerezést, Hetényinek esélye sem volt (1-0).

A második harmad elején is az osztrákok vezettek több támadást. A 26. percben emberhátrányba kerültünk, a magyar kapu előtt tömegjelenet alakult ki, a játékvezetők Páterkát kiküldték két percre. Az osztrákok jól járatták a korongot, de válogatottunk jól védekezett négy az öt ellen. A kiegészülés után erőre kapott a magyar válogatott, volt két jó cserénk. Előbb a hazaiak nem figyeltek a visszatérő Páterkára, akinek köszönhetően fel tudtunk állni a vendéglátó harmadában, aztán a megnyomott shift után Nagy Krisztián elhozta a korongot, Mihály lőtt, Madlener védett. Ezt követően a korábbihoz képest kiegyenlítettebbé vált a játék, a meccs közepe táján Horváth Milán lövése jól érkezett egy centerezésre, a korong alig kerülte el az osztrák kaput. A második játékrész végén kettős emberelőnyben is játszhatott Ausztria, előbb Németh Kristóf, aztán Terbócs ült ki két percre. Nagyon sokáig álltuk a rohamokat, aztán végül Schneider lövése túljutott Hetényin. A gólt lesgyanús helyzet előzte meg, vizsgálták videobíróval, a találatot érvénytelenítették. Negyven percet követően 20-7 volt a kapura lövési mutató.

A harmadik felvonás osztrák góllal indult: egy perccel a korongbedobást követően Romig egy kijátszott akció végén közelről bepasszolta a korongot a vert helyzetben lévő Hetényi kapujába (2-0). A folytatásban küzdöttünk a becsületgólért, az utolsó percben Szigeti előtt adódott lehetőség, aztán lehoztuk a kapust; hiába, a dudaszó előtt nem sokkal egy üres kapus góllal háromra nőtt a hazaiak előnye. Magyarország 3-0-s vereséget szenvedett – az osztrákok 31-11-re vitték a lövési mutatót –, válogatottunk pénteken 13 órától a Lengyelországgal szemben 3-1-re alulmaradó Olaszországgal játszik.

A keret:

Kapusok: Bálizs Bence (Sparta Sarpsborg, norvég), Farkas Roland (BJAHC), Hetényi Zoltán (DEAC)

Hátvédek: Falus Ádám (FEHA19), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Hadobás Zétény (Vasteras, svéd), Horváth Milán (Briancon, francia), Ortenszky Tamás (Martigny, svájci), Seregély Máté (FEHA19 / FTC), Szabó Bence (BJAHC), Tóth Gergely (BJAHC)

Csatárok: Horváth Bálint (Briancon, francia), Kiss Patrik (UTE), Kovács Alex (UTE), Lövei Dávid (DVTK Jegesmedvék), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Krisztián (BJAHC), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan, amerikai), Páterka Bence (DVTK Jegesmedvék), Sárpátki Tamás (Gyergyói HK), Szigeti Ákos (Gyergyói HK), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Varga Balázs (JYP, finn)

A szakmai stáb:

Don MacAdam szövetségi kapitány, Szilassy Zoltán másodedző, Vas Márton másodedző, Daniel Goller kapusedző, Dr. Karácsony Atilla csapatorvos, Banga Viktor fizioterapeuta, Antal Dénes fizioterapeuta, Puskás Sándor erőnléti edző, Nagy József felszerelés-menedzser, Szilágyi Levente csapatvezető, Végh Benedek férfi szakági vezető