Harmadik lett a női válogatott

2018.11.10. 21:30 |
A magyar női csapat nagyszerű játékkal 8-4-re nyert Norvégia ellen a Vasas Jégcentrumban zajló Hat Nemzet Torna bronzmeccsén.

Dánia után egy másik leendő világbajnoki ellenfél, Norvégia ellen zárta a Hat Nemzet Tornát a magyar női válogatott. Jari Risku szövetségi kapitány és stábja ugyanazokat a játékosokat nevezte, mint pénteken, de a sorokban apró változtatásokat végrehajtottak.

Nem óvatoskodtak a csapatok a meccs elején, egy norvég helyzetre egy magyar ziccer volt a válasz, ám a kettő az egy elleni akció végén Huszák Alexandra lövését védte a kapus. Az ellenfél próbálkozott többször, de aztán a mieink percei következtek, és a kapu elé szögezték a norvégokat, de nem sikerült beütni a korongot. Ami az egyik oldalon kimaradt, az a másikon bement, Brunvolt a harmadik kipattanót már belőtte, ezzel a 10. percben az északi rivális szerzett vezetést.

Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, ráadásul az emberhátrányban született. Gasparics Fanni kapott büntetést, de a bulit a magyarok hozták el, Huszák meglódult, és egy szép csel után góllal fejezte be a szólót a 12. percben. Két másodperc volt már csak hátra az emberhátrányból, amikor ismét megszerezte a vezetést Norvégia: egy kapu elé tett passz után Dalen volt eredményes. Most azonban még kevesebb idő kellett a magyar gólhoz, mindössze 21 másodperc: Pintér Hanna eszmélt leggyorsabb a szabad korongra a kapu előtti kavarodásban, és közelről nem hibázott.

Támadásban maradtak a magyarok, Horváth Tifani és Dabasi Réka is közel járt a vezetés megszerzéséhez, ám ezek a lehetőségek kimaradtak. A 16. percben kettős emberelőnybe került a norvég csapat, rövid időn belül Németh Bernadett és Kreisz Emma is két percet kapott, és a riválisnak nem is kellett több, 19 másodperc alatt gólra váltotta a lehetőséget, újra előnybe kerülve.

A második harmad első helyzetei a magyar válogatott előtt adódtak, előbb Gasparics veszélyeztetett, majd Jókai-Szilágyi Kinga remek passzáról alig maradt le Pintér Lili. A 27. percben megfogyatkozott a magyar csapat, Scottnak kellett leülnie, de nem sokkal később az első norvég két perc is jött, négy a négy ellen pedig a mieink játszottak fölényben: Gasparics a felső vasat találta el, majd Tóth Enikő lőtt fölé. Kiegészülve pedig a gól is összejött, Huszák saját kipattanóját ütötte be a 30. percben.

A játékrész második felében varázslatos és rendkívüli eredményes játékot mutatott be a magyar válogatott, négy és fél perc alatt négy gólt szerezve. Kettős emberelőnyben játszhattak a mieink, és míg Knee a vasat találta el, nem sokkal később Huszák kapáslövése már a hálóban kötött ki – a csatár harmadik gólját szerezte. De nem volt megállás: Pintér Hanna is óriási gólt lőtt Holterud kapujába távolról, majd testvére, Lili sem akart lemaradni, és remek cselek után a felső sarokba emelt. A 39. percben Gasparics is feliratkozott a gólszerzők közé, miután szép szólóját higgadtan fejezte be. A nyolcadik találat is meglehetett volna, Horváth azonban kevéssel mellé lőtt. A harmad végén még Németh Anikónak kellett védenie.

Az utolsó harmadban is biztosan őrizte előnyét a magyar csapat. A norvég válogatott próbálkozott, de nem volt elég átütő erő az akcióiban, míg a magyarok továbbra is gólra törően játszottak. Ennek meg is lett az eredménye, az 55. percben Kiss Andrea estében volt eredményes. Az ellenfél az utolsó percben még betalált, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

A magyar együttes 8-4-es sikerrel a Hat Nemzet Torna harmadik helyén végzett.

A viadalt Dánia nyerte, miután a döntőben az utolsó tíz percben hátrányból fordítva 4-3-ra verte Szlovákiát.

Jari Risku szövetségi kapitány: „Nagy  győzelmet arattunk, szükségünk is volt rá az önbizalom miatt. Az első harmadban sok kiállítást ítéltek ellenünk, de a második felvonásban visszataláltunk a helyes útra, a csapat káprázatos munkát végzett, öt gólt szerzett. Igazán fenomenális volt. Tanultunk a dánok elleni meccsből, megbeszéltük, hogy nem kell idegeskednünk és rohannunk, inkább okosan kell támadni és védekezni is. Jó tapasztalat volt az egész torna. Két igazán kemény találkozónk volt, amelyeken elkezdhettük megtanulni, hogyan játsszunk, ha kiegyenlített a meccs és minden hiba számít. Jól indultunk, a játékosok okosak, megértik, hogy mit miért teszünk. Nagy hasznos volt az edzőtábor is, a kémia egyre jobb, és a csapatszellem is nagyszerű.”

Huszák Alexandra: „Nagyon hajtós, küzdő, masszív norvég csapatot tudtunk legyőzni. Az első harmadban fej fej mellett haladtunk, de utána bementünk a helyzeteink, ami nagy pluszt adott a csapatnak. Az utolsó harmadra úgy korcsolyáztunk ki, hogy tartsuk az eredményt. Szép gólokat szereztünk, büszke vagyok a csapatra, hogy így odatettük magunkat az utolsó mérkőzésen. A saját gólok közül egyiket sem emelném ki, a csapat összes találata ugyanúgy tetszett. A tornán erős ellenfeleink voltak, ezek a csapatok mindig szoros meccseket vívnak egymással. Sajnos a dánok ellen nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, de remélem, hogy a vb-n majd vissza tudunk vágni.”

Pintér Hanna: „Ez volt a legjobb meccsünk a tornán. Összeszedtük magunkat a dánok elleni vereség után, jobban kellett figyelnünk a védekezésre és gólra törőbben kellett játszanunk. Fontos volt, hogy egy leendő világbajnoki ellenfelet ilyen nagy arányban győztünk le, de biztos, hogy ezért majd vissza akarnak vágni nekünk. Mi viszont a dánok ellen fogunk úgy játszani, hogy ismerjük őket és tudjuk, hogy miben kell többet tenni a győzelemért. Hasznosak az ilyen tornák, hogy feltérképezzük az ellenfeleket, és azért is, hogy minél jobban összeszokjunk, megismerjük az új szövetségi kapitány elképzeléseit."

Gasparics Fanni: „Nem gondoltam, hogy ilyen nagy fölénnyel nyerünk. Jól alakult a meccs, a második harmadban eldöntöttük, minden jól jött ki. Örülök a győzelemnek, de el kell felejteni ezt a találkozót és az egész tornát is a vb előtt, hiszen minden meccs más és más, a csapatok közel vannak egymáshoz, nem lehet papírformáról beszélni. Arra lehet építeni, hogy bizonyítottuk, képesek vagyunk bármire. Az első meccsen sok helyzete volt a sorunknak, de nem akart bepattanni egyikünknek sem a korong, ezért nem voltam akkor elégedett. Utána tudtam néhány gólt szerezni, de így sem vagyok teljesen elégedett a játékommal, mindig van hova fejlődni, keményen fogok dolgozni a továbbiakban is.”

November 8. csütörtök, 19:00 Dánia–Kína 9-1

November 9. péntek 12:30 Szlovákia–Kína 5-3 – a torna eredményébe nem számít bele

November 9. péntek 15:30 Norvégia–Franciaország 4-3 - hosszabbítás után

November 9. péntek 19:00 Magyarország–Dánia 5-6

November 10. szombat 12:00 Kína-Franciaország 0-6 - az ötödik helyért

November 10. szombat 15:30 Dánia-Szlovákia 4-3 - döntő

November 10. szombat 19:00 Magyarország-Norvégia 8-4 - a harmadik helyért