Győzött az U18-as, egy pontot szerzett az U17-es válogatott

2019.11.08. 21:36 |
Legyőzte a házigazda olaszokat az U18-as válogatott Asiagóban. Az U17-es válogatott szétlövésben kapott ki a szlovákoktól Érden.

A magyar U18-as válogatott a szlovénok elleni szétlövéses győzelem után az asiagói torna második napján a házigazda olaszokkal csapott össze. Az első harmad 6. percében az ellenfél szerzett vezetés, a mieink a 19. percben, emberhátrányban egyenlítettek Farkas István Tamás révén.

A második harmad 36. percében Tóth Tamást ünnepelhették a társak, a találatával az utolsó játékrész előtt 2–1-re vezetett a magyar csapat. A következő gólra az 53. percig kellett várni, ekkor Farkas nemcsak a saját találataink számát, de a mieink előnyét is megduplázta.

Az olaszok az utolsó perc elején szépítettek, de egyenlíteniük már nem sikerült, sőt, a végül triplázó Farkas 4 másodperccel a vége előtt beállította a 4-2-es végeredményt.

A magyar csapat szombaton Ausztria ellen zárja a tornát.

Végh Boldizsár   Csapatvezető

Az U17-es válogatott Érden a szlovákok U16-os csapatával mérkőzött. A vezetést az első harmad 7. percében az ellenfél szerezte meg, majd a 28. percben meduplázta az előnyét. A 32. percben aztán Jakab Zoltán Máté révén szépített a magyar csapat, majd a 37. percben Jábor Bendegúz találatával egyenlített.

A harmadik harmad felénél a szlovákok visszavették a vezetést, de csak néhány percre, miután Jábor újabb találatával 3-3-ra módosult az állás. Ez a rendes játékidőben már nem is változott, s miután a hosszabbításban nem esett gól, a mérkőzés végül szétlövésben dőlt el a szlovákok javára. A végeredmény 4-3 lett.

A mieink szombaton visszavághatnak a szlovákoknak.