Győzelem a finn U18-asok ellen

2019.07.28. 22:00 |

Sikerrel kezdte finnországi túráját a női U25-ös válogatott.

Négy edzés után lejátszotta a szezon első meccsét az A csoportos vb-re készülő válogatott,  Kuortanéban a finn U18-as csapat volt az ellenfél, amely a januári korosztályos elitvébén bronzérmet szerzett.

A mieink kapujában Németh Anikó kezdett. A hazaiak bő egy perc után megszerezték a vezetést Saimi Lehto találatával. A 4. percben Kreisz Emma kapta a meccs első büntetését, de ezt sikerült kivédekezni. A 12. percben megduplázták előnyüket a finnek, Sofianna Sunderlin volt eredményes. Egy perccel később a finn csapat fogyatkozott meg, és ezt gyorsan ki is használták a magyarok, Kiss-Simon Franciska és Tóth Enikő átadásából Dabasi Réka szépített. Az egyenlítés is összejött a harmad utolsó percében, Szick Dorka talált be, az asszisztot pedig Pintér Lili és Pintér Hanna jegyezte.

A második felvonás elején Kiss Andrea kapott két percet, de a védekezés ezúttal is jól működött. A 27. percben Seregély Míra gólja után már a magyaroknál volt az előny, a gólpasszt Németh Bernadett és Huszák Alexandra adta. Ebben a harmadban még Szamosfalvi Petra és Németh Bernadett is kapott büntetést, de ezeket is sikerült kibekkelni.

Az utolsó harmadban aztán a mieink támadhattak emberfórban, de nem született újabb gól. Négy és fél perc volt hátra, amikor a hazaiak levitték a kapust és emberelőnybe is kerültek, így 6 a 4 ellen játszhattak. Egyenlíteni azonban nem tudtak, sőt, Seregély üreskapus góllal eldöntötte a meccset az 59. percben.

A magyar válogatott hétfőn délután (17:40) a vb-ezüstérmes finn felnőttcsapat ellen folytatja a felkészülést.