Gólgazdag meccsen győzelem az olaszok ellen

2024.04.23. 22:21 |

Sikeres főpróbát tartott a magyar férfi jégkorong-válogatott a divízió 1/A világbajnokság előtt: 6-5-re verte az olaszokat Meranóban.

Bálizs Bence kezdett a magyar kapuban az olaszok elleni felkészülési meccsen. Az első percek eseménydúsan teltek, másfél perc alatt három gól született. Fejes és Sofron küzdött meg a korongért a palánknál, utóbbi tette az érkező Papphoz, aki egy igazítás után magabiztosan lőtte ki a sarkot (0-1). Fél perccel később a körbelőtt korongot ezúttal Galló szerezte meg, a középre adásra pedig Szabó Bence érkezett jó ütemben teljesen egyedül. Rögtön válaszoltak az olaszok: a kapu elé betett korong a háttal álló Ortenszky korcsolyáján irányt változtatva pattant be (1-2). Öt perc után Mantenuto egyenlített, bekotorva egy kipattanót egyéni akciója végén. Az olaszok maradtak lendületben, de Bálizs jól védett, aztán viszont emberelőnyben a mieink próbálkoztak többször. Négy a négy elleni játék következett Sárpátki büntetése miatt, Nilsson pedig okosan passzolt, Papp jól mozgott be üresbe, és becsapta Bernardot.

Ugyanolyan jól, két korai góllal kezdtük a második harmadot, mint az elsőt. Egy előrelőtt olasz korongnál Nilsson volt résen utolsó emberként a harmadunkban, a lerohanást Hári fejezte be szépen, a kapus lába között továbbítva a kapuba a korongot. A 23. percben saját harmados korongszerzésből gyors létszámfölényes kontrát vezettünk, a hátulról akasztott Mihály Ákos estében is ziccerbe hozta Nagy Krisztiánt, aki meg is oldotta Bernarddal szemben. Beindultak az olaszok, egymást követték a Bálizs-bravúrok, aztán Terbócs lehetőségénél Bernard védett. Az utolsó öt percre fordulva újra a magyarok szereztek gólt, Papp a kaput megkerülve passzolt a hosszún érkező Galló elé, és belőtte. Az olaszok a harmad hajrájában szépítettek, Seed talált be.

A záró harmadra érkezett Horváth Dominik, a másik oldalon pedig Vallini állt be. A magyar kapus jól szállt be, bravúrokat mutatott be, de a védekezés is rendben volt. Az olaszok emberelőnyben tudtak közelebb zárkózni, egy visszaszerzett korongot Larkin lőtt be. Aztán az 54. percben egygólosra csökkent az előny, ismét magyar büntetés alatt: De Luca távoli lökete ment be. A hazaiak megpróbálkoztak a kapuslehozatallal is, de sikerült kivédekezni a hátralévő perceket, és megőrizni az előnyt,

A magyar csapat így három sikerrel zárta a felkészülést a vasárnap kezdődő vb előtt.