Gasparics Fanni és Stipsicz Bence az év sportolója cím jelöltjei

2018.12.21. 14:00 |
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben jelölnek egy férfi és egy női játékost az év sportolója címre.

A Magyar Jégkorong Szövetség az év játékosát a szezon végén választja meg, így ezúttal az adott naptári évben nyújtott teljesítmény alapján jelölte a legjobbnak ítélt női és féfi jégkorongozót. A szakmai bizottság novemberi ülésén úgy döntött, hogy a nők közül Gasparics Fanni, a férfiak közül Stipsicz Bence nyújtotta a legkiemelkedőbb teljesítményt a 2018-as naptári évben.

Mindkét játékost első alkalommal jelölte az MJSZ a díjra. Gasparics Fanni az áprilisi Divízió 1/A világbajnokságon a torna legeredményesebb játékosa volt, 5 mérkőzésen szerzett 6 góljával és 4 gólpasszával segítette bronzéremhez a csapatot. Stipsicz Bence a budapesti világbajnokságon nyújtott kiemelkedőt, fiatal kora ellenére az egyik legtöbbet játszó magyar jégkorongozó volt, és nagy szerepet játszott abban, hogy végig a feljutásért küzdhetett a válogatott.