Galoha triplájára építve kiütötte a BJA az UTE-t

2022.12.09. 20:59 |

Meggyőző játékkal, a mérkőzést végig kézben tartva nyert a Budapest Jégkorong Akadémia az UTE ellen. Galoha vezetésével tetszetős találatokat szereztek a hazaiak.

Mindkét csapat pozitív előjelekkel várta a találkozót. A Budapest Jégkorong Akadémia Brassóban egy győzelemmel zárta erdélyi túráját, majd otthon megverte a DAB-ot a Magyar Kupában. Az UTE pedig egy Gyergyó elleni siker után, 2-2-es döntetlent játszott a Fradi otthonában, szintén a Magyar Kupában. A 8. percben a BJA szerzett vezetést: Gőz Balázs hátulról kapu elé lőtt korongjába először Djumic piszkált bele, majd Galoha talált hálóba az elfekvő Sági mellett (1-0). Kiegyenlített játékot igen, több gólt viszont már nem hozott az első harmad. A hazaiakat Farkas Roland, a vendégeket pedig Sági Máté segítette ki több helyzetben.

A második játékrész elején a BJA került először emberelőnybe a mérkőzésen, Pokornyi kiállítása következtében. Szép játék után ki is használták a lehetőséget a 26. percben: Schlekmann a kapu torkából készített elő Nagy Krisztiánnak, aki a jobb oldalról egyből tüzelt a kapuba (2-0). Nem jött a vendég válasz, sőt a 39. percben tovább nőtt az előny: Tóth indított útjára egy fantasztikus ellentámadást, Djumic egyből tette Galohának, aki ziccerben verte Ságit (3-0). Mindössze nyolc másodperccel a harmad vége előtt azonban Pereszunko egy lapos, Farkas alatt becsúszó lövéssel életben tartotta az UTE reményeit (3-1).

Jobban kezdte a harmadik felvonást az újpesti csapat, egy korongszerzés után Henttonen hibázott nagy ziccerben. Galoha viszont minden kétséget eloszlatott az 50. percben: Culigin passzából laposan lőtt a kapuba saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezve (4-1). Az 58. percben beállította a végeredményt a BJA: egy kapufa után Pozsgai Tamás elé került a korong, akinek lövésébe Ritter Zalán kapott bele, hálóba segítve azt (5-1).

A hetek óta első sima sikerét elkönyvelő BJA a DVTK ellen folytathatja jó szériáját, az UTE-nek pedig újabb Fradi elleni derbi következik, ezúttal hazai jégen.