Fontos FTC-sikerek

2018.10.15. 12:32 |
A KMH Budapest először győzött az EWHL Supercupban. A DEBL-ben is több győzelmet arattak a magyar csapatok. Odnoga Lottiék főpróbája nem sikerült jól. Összefoglaló a női hoki elmúlt hetének eseményeiből.

EWHL Supercup

Két hét után folytatódott az elitsorozat, amelyben a KMH Budapest a Slovan Bratislavát fogadta. A hazaiak nehezen lendültek játékba, a szlovák csapat az első harmadban többet támadott, és a végén szerzett góllal előnybe is került. A KMH a 23. percben Grkovic Jelena találatával egyenlített, majd öt perccel később Rónai Alexandra góljával már vezetett is. Egyre inkább összeállt a játék, és Gasparics Fanni négy perc alatt szerzett duplájával már megnyugtató volt a vezetés. A harmadik felvonásban két gyors góllal végképp megtörte a Slovan ellenállását a magyar együttes: előbb egy szépen kijátszott akció végén Németh Bernadett, majd Stacey Scott is betalált. A végén a vendégek emberelőnyből még szépítettek. A KHM két vereség után először nyert a sorozatban, ahol legközelebb december elején lesz érdekelt.

DEBL

Az osztrák bázisú ligában több magyar győzelem született az elmúlt hétvégén. AZ FTC Lampert Fanni góljával győzte le az SPG Caps Flyers / Highlanders csapatát egy kiállításokban bővelkedő meccsen. A zöld-fehérek 41 lövéssel próbálkoztak.

A MAC Marilyn Linzben, az Ice Cats ellen győzött. A magyar együttes végig fölényben játszott, de a hazaiak többször is vezettek, így futni kellett az eredmény után. A harmadik harmadban fordult a kocka, három és fél perc alatt két gólt szerzett a csapat, és ellépett, és még erre is válaszoltak a linziek, az utolsó másodpercekben Köles Kata emberhátrányos gólja lezárta a meccset. A 6-4-es sikerből Szelényi Ratchanee Nina két találattal vette ki a részét, míg Véghelyi Dóra négy asszisztot osztott ki.

Egy nappal később a MAC hosszabbításos vereséget szenvedett a Kitzbühel/Kufstein együttesétől idegenben. A hazai együttes a meccs nagy részében előnyben volt, de az 56. percben Dettrich Szilvia révén sikerült egyenlíteni. A ráadás 3. percében aztán az osztrák gárda megszerezte a győztes találatot.

A KMH II vasárnap legyőzte a az SPG Caps Flyers / Highlanders csapatát. A 4-1-es sikerből Szamosfalvi Petra két góllal vette ki a részét. A magyar alakulat végig jobban játszott, sokkal több lövése volt.

U25-ös bajnokság

Rangadót nyert az FTC, amely 2-0-ra győzött a KMH ellen. A két találat már az első harmadban megszületett: Marsl Alexandra, majd emberhátrányban Józsa Orsolya volt eredményes. Az FTC kapujában Varga Panna hibátlan teljesítményt nyújtott.

Dunaújvárosban az Angels NJSE szintén 2-0-ra verte az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiát. Az Óbuda két győzelemmel javította mérlegét: 15-1 a DVTK, és hátrányból fordítva 2-1 a Hatvan ellen. Előbbi meccsen Péter Csilla nyolc gólig jutott.

Légiósok

A svéd bajnokságban Jókai-Szilágyi Zsófia csapata, a Lulea 11-0-ra verte a Göteborgot. A magyar légiós a második sorban kapott szerepet, de nem szerzett pontot. Az együttes az ötödik, de kevesebb meccset játszott. Pintér Lili az SDE-vel 3-1-re kikapott a Leksandstól, majd pedig 4-2-re a HV71-től, így továbbra is nyolcadik.

A svéd másodosztályban Pártos Réka csapata, a Karlskrona továbbra is veretlen: 4-1-re nyert a Hvidovre ellen.

Lejátszotta utolsó felkészülési meccsét a Dartmouth az amerikai egyetemi bajnokság rajtja előtt. Odnoga Lotti együttese 2-1-re kikapott a McGilltől, a mindent eldöntő találat két másodperccel a vége előtt esett. A magyar játékos a második sorban szerepelt.

(Fotó: fradi.hu)