Folytatódott a Csíkszereda rossz sorozata

2020.01.28. 23:26 |
Dunaújvárosban is kikapott az Erste Liga alapszakaszát megnyerő Sportklub, sorozatban ez volt a negyedik veresége. A középszakasz alsóházában a Vasas a Hokiklub otthonában győzött.

Dunaújvárosi Acélbikák-Sport Club Csíkszereda 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

A hétfői pesterzsébeti vereség után Dunaújvárosban jól kezdett a Csíkszereda, gyorsan beszorította ellenfelét, de a hazaiak kihúzták ezt az időszakot. Az első nagy újvárosi lehetőség Mazurek előtt adódott. A vendégek háromszor többet lőttek kapura, de gól egyik oldalon sem született.

A második húsz percet áthúzódó emberelőnyben kezdte a DAB, mely a 22. perc legelején meg is szerezte a vezetést: Somogyi passzolt pontosan a kapu elé érkező Dansereau-nak, aki egy kis állítgatás után kilőtte a jobb felső sarkot. Az Acélbikák közel jártak a második találathoz is, Pinczés Olivér szólózhatott, de ziccerét Samankov védte. A 24. percben viszont összejött az újabb gól: Somogyi remek átadása után Mazurek az üres kapuba lőtt. Nagy erőket mozgósított a Csíkszereda a szépítésért, s ez a 33. percben össze is jött Taratuhin révén. A játékrész hajrájában előbb a vendégek, aztán az újvárosiak kerültek emberhátrányba. Aztán Becze is büntetést kapott, amit a vendégek edzője hevesen vitatott, ezért végleges kiállítással sújtották.

A fórt a DAB a harmadik harmad elején ki is használta, és Silló éles szögből szerzett nagy gólt. Tovább azonban nem tudta növelni előnyét a hazai csapat az emberelőnyben, így izgalmasan alakult a folytatást. A szeredaiak hajtottak a szépítésért, és ez Pyett révén össze is jött az 55. percben, ráadásul emberhátrányban. A hajrában a Sportklub játszhatott előnyben, a végén kapusát is lehozta, de az Acélbikák kibekkelték, és megnyerték a meccset.

A DAB a sikerrel feljöttek a második helyre, a Csíkszereda pedig még nem nyert a középszakaszban.

Alsóház

Hokiklub Budapest - Schiller-Vasas HC 2-4 (1-0, 0-0, 1-4)

A Tüskecsarnokban a hazaiak Pihlqvist góljával már a második percben vezettek, és a folytatásban is jóval töbször tesztelték Ságit, aki állta a rohamokat. A középső periódusban a Vasas kétszer, a Hokiklub egyszer volt emberelőnyben, de újabb gól nem született.

Az utolsó tíz percben kitettek magukért a csapatok. A Vasas 45 másodpercen belül fordított Páterka és Turbucz találataival. Satek és Szalma verekedés miatt kapott 5-5 percet, majd a hazaiak fogyatkoztak meg rossz csere miatt, és ez nehézzé tette az egyenlítést. A fórt a Vasas ki is használta, Bukor lőtt gólt gyorsan. A HKB megpróbálkozott a kapuslehozatallal, és ez nem is sült el rosszul, mert Manninen 16 másodperccel a vége előtt visszahozta a reményeket. Időt is kértek a hazaiak, de az egyenlítés nem sikerült, egy másodperccel a vége előtt Schmál ütött üreskapus gólt.

A Vasas így négy ponttal áll, és utolérte mostani riválisát.

Fotó: Nagy Gergő/DAB