Fölényes sikerrel javított az U18-as válogatott

2019.04.19. 22:00 |
A magyar U18-as csapat remek játékkal 7-3-ra verte az olaszokat a székesfehérvári, Divízió I/B világbajnokságon. Ez volt a mieink első sikere a tornán, és ezzel elkerültek az utolsó helyről. Eldőlt, hogy a japán válogatott jut fel.

Magyarország – Olaszország 7-3

Magyar támadással indult a mérkőzés, először Dobmayer távoli, majd Keresztes közeli próbálkozását kellett Fadaninak hárítani, a másik oldalon Cristellon kínálta meg Horváth Dominikot. Nyomás alá helyezte a pirosmezes gárda az olasz kaput, Schlekmann, Sárdi, Varga is lehetőséghez jutott, a vezető találatot viszont Mesterházy Bálint vitte be (1-0). A 6. perctől többször is emberelőnyben támadhatott Svasznek Bence csapata, sőt kettős fórban is lett volna lehetőségük tovább növelni az előnyt, de az olasz védelem jól működött, Fadani pedig bravúros védéseket mutatott be, így maradt az 1-0. Az utolsó percekben a védekező játékra kellett nagyobb hangsúlyt fektetnie a hazai válogatottnak, emberhátrányba is kerültek, ám a védők jól blokkoltak, Horváth Dominik pedig állta a lövéseket, tehát egygólos magyar vezetéssel mehettek a felek az öltözőbe.

Schlekmann próbálkozásával indult a középső játékrész, Fadani védett, majd ismét előnyben jöhettek a magyarok, de ezúttal sem sikerült kihasználni azt, a kiegészülés után pedig Stablum és Manuel Öhler indulhattak, utóbbi pedig Horváth Dominik hálójába helyezett (1-1). Hamar jött a válasz a másik oldalon, egy kapu előtti kavarodásból Rózsahegyi András került ki győztesen (2-1). A Schlekmann-Sárdi páros ment kettő az egy ellen, Fadani ekkor még bravúrosan hárított, egy szép passzjátékot követően Keresztes Levente lövésével szemben azonban már tehetetlen volt (3-1). Továbbra is magyar mezőnyfölény jellemezte a játékot, a 30. percben pedig újra fórban támadhatott a pirosmezes alakulat, ezúttal nem hibáztak, Keresztes Levente bombázott a kapuba (4-1). A 35. percben öt a négy elleni játék következett, a kiegészülés pillanatában pedig meg is született az ötödik gól, Szűcs Ádám volt eredményes (5-1). A találat után a másik oldalon egy egyéni hibát kihasználva Daniel Gellon emelte be a korongot Horváth Dominik ketrecébe (5-2). Két perccel a harmad vége előtt Sárdi kapott kisbüntetést, de jól mozogtak a hátrányos egységek, így háromgólos magyar vezetéssel fordultak a felek a záró játékrészre.

Horváth Milán kékvonalas lövése volt az első nagyobb helyzet a harmadik harmadban, de Szűcs nem tudta bekotorni a kipattanót, majd Lőveit látta szabálytalannak a játékvezető, ám Olaszország válogatottja nem jutott nagyobb lehetőségig. A következő percekben leginkább magyar ütőkön járt a pakk, Béres, Szűcs és Ambrus is növelhette volna az előnyt, a játékrész felénél pedig fórban támadhatott a magyar válogatott. Keresztesnek és Vargának volt a legnagyobb esélye a gólszerzésre, a létszámfölényben még nem született találat, a kiegészülés után viszont Szűcs Ádám duplázott (6-2). Nem lassított a pirosmezes gárda a továbbiakban sem, Gellon előtt nyílt az olasz büntetőpad ajtaja, majd Deluca is csatlakozott csapattársához, fél perccel a második kiállítás kezdete után pedig Zerbettonak is ki kellett ülni, a kettős fórban pedig Sárdi Máté kotorta be a korongot (7-2). 15 másodperccel a végső dudaszó előtt még Pascal Brunner szépített (7-3), ezzel ez eredménnyel pedig a magyar válogatott megszerezte első győzelmét a világbajnokságon.

Svasznek Bence, a magyar válogatott vezetőedzője: "A Nagy-Britannia elleni mérkőzés után elmondtuk a srácoknak, hogy az kell ma is, ahogy visszajöttünk a meccsbe szerdán és ahogy játszottunk a harmadik harmadban. Az is fontos volt, tanulva abból a mérkőzésből, hogy ne csak a harmadik harmadban kezdjünk el így játszani, hanem az elejétől. Ezt a csapat betartotta, így cselekedtek a jégen és ennek köszönhetően végig uralni tudtuk a mérkőzést."

Schlekmann Márk: „Az volt a mai győzelem kulcsa, hogy az előző mérkőzésekhez képest kevesebb kiállításunk volt és így felül tudtuk múlni az olaszokat. Végig kontrolláltuk a mérkőzést, és nyugodtak tudtunk maradni. Holnap a japánok várnak ránk, őket fizikai hokival tudjuk megfogni, mert erősebbek vagyunk, mint ők."

Keresztes Levente: „Úgy gondolom, az volt a kulcs, hogy kevés kiállításunk volt, fegyelmezetten játszottunk és kihasználtuk a helyzeteinket. Az elmúlt három mérkőzésen ez volt a gyenge pontunk, de most sikerült kijavítani. Az emberelőnyös játékunk is jobban működött, mint az elmúlt napokban, de még mindig van mit rajta csiszolni, többet kell kapura lőnünk és hatékonyabban kell játszanunk fórban. A mérkőzés előtt egy kicsit mindenki feszült volt, érezni lehetett egy kisebbfajta nyomást magunkon, most viszont egy kicsit mindenki kiengedett, azonban holnap meccset játszunk és minél jobb helyen szeretnénk végezni. Most pihenünk egyet, lesz délelőtt egy átmozgató edzésünk, utána egy meeting és teljes erőbedobással lépünk jégre, hiszen a győzelem a cél.”

Rózsahegyi András: „Jól kezdtünk és véleményem szerint jó mérkőzést játszottunk. Mindenki beleállt a munkába, egy csapat voltunk, folyamatosan küzdöttünk egymásért. Szerencsére nem volt sok kiállításunk és öt az ötben is sikerült irányítanunk. Odafigyeltünk a fegyelmezettségre és ez meghozta a gyümölcsét. Az öltözőben most mindenki pozitív, kicsit megnyugodtunk, hogy végre sikerült nyerni, több ember tudott gólt szerezni, így mindenki viszonylag boldog. Készülünk a következő mérkőzésre, győzelem a cél Japán ellen is.”

Fabio Armani, az olasz válogatott vezetőedzője: „Kaptunk két kiállítást, és tudjuk, hogy senkinek se könnyű sokáig emberhátrányban játszani. Talán túl idegesek voltunk, talán nem álltunk készen erre a mérkőzésre, 4-2 után pedig kaptunk egy ötödik gólt is, ettől pedig lendületbe jöttek a magyarok, és ez ki is tartott a végéig.”

Davide Fadani: „Ma jobbak voltak a magyarok. Jobban és gyorsabban korcsolyáztak, aztán a második harmadban lőtt gólokkal eldöntötték a mérkőzést. Azért is vesztettünk, mert a középső játékrészben visszavettünk a tempóból.”

Ausztria – Nagy-Britannia 3-2 – hosszabbítás után

Kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzés elejét, Maier előtt adódott az osztrákok legnagyobb helyzete, a másik oldalon Mitchell-King szerezhetett volna vezetést. Egészen a harmad közepéig folytatódott a meddő mezőnyjáték, a 11. percben viszont Mason Alderson indulhatott, egyéni akcióját pedig góllal fejezte be (0-1).

A játékrész második felében leginkább brit ütőkön járt a pakk, kettős emberelőnyben is támadhattak, de gól nem született. Hiába játszottak az osztrákok kétszer is előnyben a középső harmad első tíz percében, nem tudtak egyenlíteni, majd egy támadásnál büntetőt ítélt javukra a játékvezető, de ekkor sem örülhetett Christian Dolezal gárdája. Nem adta fel az osztrák alakulat továbbra sem, ám jól őrizte Nagy-Britannia az egygólos előnyt és az eredmény a játékrész végéig nem változott.

Jó tempóval indult a harmadik etap, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, azonban továbbra is maradt a 0-1. A briteknél Griffin kapott 5+20 percet szúrásért, be is talált Ausztria válogatottja, de a játékvezető érvénytelennek ítélte a találatot. Az 55. percben góllá érett az osztrák nyomás, egy passzjáték után Luis Lindner vágta Kerlin hálójába a korongot, majd nem sokkal később Tim Harnisch megszerezte a vezetést is (2-1). A brit vezetőedző kikérte idejét, lehozta kapusát, meg is született az egyenlítő találat Mason Alderson jóvoltából (2-2), jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején Larkin indult, de kimaradt, kontrában Thaler hibázta el a kaput. Előnybe került az osztrák gárda, négy a három ellen jöhettek, Fabian Hochegger pedig távoli bombájával eldöntötte a bónuszpont sorsát (3-2).

Christian Dolezal, az osztrák válogatott vezetőedzője: „Nehéz volt a kezdés, miután hátrányba kerültünk, a még nagyon fiatal játékosokat vissza kellett hoznunk a meccsbe, és koncentrálnunk kellett. Az első harmadban nem játszottunk jól, és végig kemény volt a mérkőzés. A második etapban igazán jó játékot mutattunk, az egyetlen dolog, ami nem jött össze, az a góllövés, nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. A harmadik harmadban nagyon sok lehetőségünk volt, gyorsan lőttünk is kettőt, de a vége nehéz volt. Reménykedtem benne, hogy tudunk irányítani a hosszabbításban és szerencsénk lesz. Úgy gondolom, az volt a győzelem kulcsa, hogy jobban akartunk az ellenfelünknél és egyszerűen játszottunk.”

Japán – Szlovénia 4-0

Kétszer is emberelőnybe került a japán válogatott a mérkőzés első tíz percében, a második fór eredményesnek bizonyult, Teppei Ueno lőtt Usnik kapujába (1-0). A gól után is japán játszott létszámfölényben, de maradt az 1-0. A játékrész második felét a kiegyenlített játék jellemezte, kisebb helyzetekkel mindkét oldalon.

Eseménytelenül teltek a középső etap első percei, majd Japán került emberhátrányba, de a kiegészülés után ismét nyílt a büntetőpad ajtaja, Szlovénia azonban egyik előnyös lehetőséggel sem tudott élni. Japán csapata dominált a harmad második felében, két perccel a dudaszó előtt pedig emberelőnyben támadhattak, ám nem tudták tovább növelni a különbséget, így változatlan eredménnyel fordulhattak a felek a záró játékrészre.

Szlovén támadásokkal indult a harmadik húsz perc, a japánok legnagyobb lehetősége az 56. perc elején Ando előtt adódott, Usnik kapus azonban magabiztosan védett. A következő akcióban már nem volt ilyen szerencsés a szlovén hálóőr, egy kapu előtti kavarodásból Teppei Ueno került ki győztesen (2-0). Meznar próbálkozott a szépítéssel, kontrában a feketemezesek legponterősebb játékosa, Ando növelhette volna az előnyt. Az 57. percben meg is született a harmadik találat, egy szép passzjáték után Masato Okuba vágta a hálóba a korongot (3-0), majd 15 másodperccel a mérkőzés vége előtt előnyben még Chikara Hanzawa is betalált (4-0), a győzelemmel pedig eldőlt, hogy a következő szezonban Japán válogatottja szerepel majd egy osztállyal feljebb, a Divizió I/A-ban.

Takeshi Yamanaka, a japán válogatott vezetőedzője: “Természetesen örülünk a győzelemnek, végig jól játszottunk és irányítottunk a mérkőzésen, egy csapatként küzdöttünk, minden játékos a maximumot nyújtotta. Tudjuk, hogy megnyertük ezt a tornát, de még van egy mérkőzésünk, ahol győzni szeretnénk, most a vasárnapi találkozóra koncentrálunk."