Fájó vereség Japán ellen az U20-as vb-n

2023.12.13. 19:08 |

Három perc után már két góllal vezettek a japánok, majd komoly karaktert mutatva visszakapaszkodott a magyar csapat, de a hosszabbításban végül az ázsiaiak nyertek.

Az U20-as magyar jégkorong-válogatott a keddi szünnap után a szintén pont nélküli Japánnal csapott össze a hazai rendezésű divízió 1/A világbajnokságon. A mieink két szoros mérkőzésen szenvedtek vereséget Kazahsztántól, majd Ausztriától. A japánok Ausztriától és Franciaországtól kaptak ki.

A mieink kapuját Hegedüs Levente, az ázsiai csapatét Issa Tamura védte. Nem indult jól a magyar csapat számára a mérkőzés, rögtön az 1. percben megszerezte a vezetést Japán: egy elhagyott korongra Fudzsi Szuzuki csapott le és a kapuba lőtt (1-0). A 3. percben már kettővel ment Japán: Raito Tanaka szépen húzott el a magyar ketrec mögött, majd visszatett korongjából Aoi Sasanuma talált be (2-0). Időt kért és kapust cserélt Ladányi Balázs, Csala Patrik folytatta a magyar kapuban.

Először a mérkőzésen a mieink kerültek előnybe, Takasaki volt a büntetett. Őt követte a padon Koiwa, majd magyar részről Weidemann Márk. Összeszedték magukat a mieink, egyre többet veszélyeztettek, aminek meg is lett az eredménye, a 14. percben közelebb zárkózott Magyarország: Franyó Krisztián távoli lövésébe Nemes Márton kapott bele, a pakk a bal felsőben kötött ki (2-1). Később Laskawy csodásan forgott volna a japán kapu előtt, de Takahasi akadályozta ebben, két perc lett a „jutalma”. Bár az előny alatt megvoltak a lehetőségek, itt még nem sikerült betalálni. Ahogy kiegészültek a japánok, már megszületett az egyenlítés: Farkas Olivér bal oldalról leadott lövése átcsúszott Tamura keze alatt (2-2). Hiába a jó magyar játék és zárkózás, a 20. percben újra a japánok szerezték meg a vezetést: Junya Kokuwa verte meg a védőit a kapu mögött, befordulva pedig a hosszúba terelte Csala mellett a korongot (3-2). 5 gól 20 perc alatt, 3-2-es japán vezetés.

Japán helyzettel indult a második harmad, Ushio közeli lövését védte Csala. A 25. percben Farkas Olivér lökte ellenfelét palánkra, amiért kétperces büntetés kapott – nem volt veszélyes Japán. A 29. percben Sasaki találta magát egy az egyben Csalával, de mellétette a korongot. Ushio gáncsolása miatt újabb magyar előny következett, amiből újra összejött az egyenlítés: Farkas László magasan kapu elé lőtt korongját Szabó Rácz Maxim sodorta a félig üresen maradt kapuba (3-3). Később Ravasz Csanádot állították ki – jól zárt a magyar védelem. A 35. percben Koiwa lövése már átment Csalán, de segített a kapuvas. A szakasz utolsó percére Simon passzából Nemes verte meg Tamurát, de lecsúszott ütőjéről a korong. Döntetlenről várták a csapatok az utolsó harmadot.

A harmadik harmad elején Farkas László lekészítését Salamon bombázta vasra – közel volt a vezetés. A 43. percben már meg is született az a bizonyos vezető gól: egy kisebb kavarodásban Weidemann Márk és Ravasz Csanád próbálta közelről kapuba tuszkolni a korongot, ami végül utóbbinak sikerült, kis japán segítséggel (3-4). Csiki kiállítása miatt négy az ötben maradtak Csaláék, de a külföldön edződő kapus hősiesen állta a sarat. A 49. percben Mihalik éles szögből leadott lövése vasról vágódott le. Percekig beszorultak az ázsiaik, Nemes révén közel is járt a gólszerzéshez a magyar csapat, de mellécsorgott a pakk. Próbálkoztak a japánok, de ha eljutottak kapura lövésig, Csala volt a végállomás. Az utolsó percbe lépve lekapta Tamurát a japán kapitány, hat az ötben támadhattak. Fuji Suzuki szemből leadott lövése nem jutott át Csalán, időt is kértek a japánok. Ennek meglett az eredménye: Rin Takada távoli lövése a kapuvas segítségével talált utat a hálóba, 18 másodperccel a vége előtt. Hosszabbítás.

Tizenhat másodperc kellett a japánoknak a győztes gólhoz: Ushio lendületesen húzott el a jobb oldalon, középre tett korongját pedig Kokuwa továbbította kapuba (4-3).

A japánok nagyon fontos két pontot szereztek a bennmaradásért folytatott harcban. A mieink csütörtökön este Dániával játszanak, Japánnak Kazahsztán következik a kora délutáni meccsen.