Ezúttal nem bírtuk el a sok kiállítást, egy gól maradt a lengyel előnyből

2021.12.17. 21:18 |

A mérkőzés felénél már három fórgólnál járt a házigazda lengyel csapat a bytomi torna második napján, végül az első válogatott találatait megszerző Sági Martin duplájával alakult ki a 3–2-es végeredmény.

A magyar nemzeti csapat kapujában ezúttal Adorján Attila kezdett, Páterka Bence és Vértes Nátán debütált a felnőttválogatottban. Utóbbi bemutatkozása nem sikerült a legszerencsésebben: a 14. perc végén akadályozásért őt küldték ki, a házigazda lengyelek pedig második fórjukat már kihasználták Radoslaw Nalewajka révén (0–1). A harmad végén mi is próbálkozhattunk emberelőnyben, sikertelenül. Már a csütörtöki, ukránok elleni mérkőzésen is sok kiállítást gyűjtött a fiatal magyar csapat, ezt sajnos péntekre is átmentettük. Sárpátki magas botja után a 27. percben Sawicki élt az újabb lengyel előnnyel (0–2), Szabó Krisztián és Kiss Roland kisbüntetése után pedig egy kettős hátrányt is ki kellett bekkelnünk. Futószalagon jöttek a magyar kiállítások: abban a pillanatban, hogy az öt a három letelt, Falust is kiszórták, így már a meccs felénél hat kiállításnál tartottunk, a lengyelek pedig Nalewajka újabb találata után három fórgólnál (0–3).

A lengyel fölény ellenére a középső harmad végén összejött a szépítés: Sági Martin első válogatott gólját szerezte, Páterka pedig debütáló meccsén rögtön asszisztot jegyzett (1–3). A záró játékrészben két újabb magyar hátrányt követően Sági az 54. percben megduplázta önmaga és a válogatott góljainak számát (2–3), újabb gólt azonban eztán már nem jegyezhettünk fel, a házigazda lengyelek így megérdemelt győzelmet arattak, a mieink pedig a délutáni mérkőzésen az ukránokat egyetlen góllal felülmúló (2–1) franciákkal zárják a bytomi tornát szombat délután.