Első helyet ért el Rigában az U15-ös csapat

2023.04.12. 01:00 |

A torna legjobb kapusának Gyulai Benedeket választották.

A tornán 6 csoportban összesen 30 csapat mérte össze a tudását. A magyar együttes a csoportkörben három győzelem mellett egyszer kikapott, majd a folytatásban biztosan menetelt. Egyedül az SHS Selecttől kapott ki, ám ellenük a döntőben sikerült visszavágni, a 3-2-es diadal kupagyőzelmet jelentett.

Árkovics Bálint szövetségi edző: Két és fél nap alatt próbáltunk felkészülni a lehető legjobban a tornára, ezért inkább szituációs gyakorlatokat vagy játékokat csináltunk.  Az edzőtábor alatt mindenki kompetitív volt, ezért  nem volt egyszerű feladat kiválasztani az utazó névsort. Érdekes torna volt számunkra, hiszen az első két mérkőzésen jól dolgoztunk és leginkább kreatív, sok passzos játék jellemzett minket. Viszont a csoportkörben volt egy botlásunk amire, ha visszagondolok, kellett, hogy a végén sikeresek legyünk. Ez a botlás egy kicsit közelebb hozta a csapatot még akkor is, ha nem volt igazán jó napunk, de sokat dolgoztunk és végül bekerültünk az elődöntőbe és a döntőbe.  Ezen a 2 mérkőzésen a megbeszélt dolgokat sikerrel véghez tudtuk vinni, mint például a védekező játékból váltás a támadásba, vagy az, hogy támadjuk a kaput agresszívebben. Kulcs volt, hogy használtuk a sebességünket és fizikálisan is jó állapotban voltunk, így nyomás alá tudtuk helyezni az ellenfeleket. Ha az egész évet nézem, nagyon sokat fejlődtek a játékosok a helyzet felismerésben, gyorsabban gondolkodnak és pontosabb a játékuk is. Természetesen nagyon boldogok vagyunk, hogy 30 csapatból mi nyertük meg a tornát, de lényeg az, hogy mindenki jobb játékos lett a szezon folyamán. És ez az, ami igazán fontos a magyar hokinak.”

Besenyei Botond: „A Szilágyi úti pályán két nagyszerű napot töltöttünk, úgy érzem, hogy a legerősebb kerettel tudtunk eljönni a tornára. A csapat már ott összekovácsolódott, érezni lehetett, hogy készül valami jó. Ez a torna nagyon jó lezárása a szezonnak, több, erős csapattal is találkozhattunk. Sokat jelent, hogy még szezon után is tudtunk több színvonalas mérkőzést is játszani. Későn este érkeztünk Rigába, de másnap már jó kedvvel, felkészülten álltunk bele a mérkőzésekbe. A torna alatt folyamatosan fejlődtünk, egyre jobban összeszoktunk. A csapat gyorsan megtalálta a közös hangot, együtt maradtunk a vereségek, győzelmek után és a nehézségekben is.  Jó érzés a csapat számára, hogy először a mi korosztályunk nyertük meg ezt a tornát, reméljük, hogy a jövőben sok hasonló eredmény miatt lehet ránk büszke minden jégkorongrajongó.”

Riga Cup, Április 07-10

Április 7., péntek, 15:15             Magyarország - HSKurbads  8:0