Második győzelméért küzdhet a Vasas és a HKB

2018.10.15. 10:30 |
Két mérkőzést rendeznek hétfőn az Erste Ligában, mindkettőn tabellaszomszédok találkoznak.

A Schiller-Vasas HC és a Hokiklub Budapest egyelőre az utolsó két helyen áll a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban. Öt-öt pontot gyűjtöttek, egy-egy győzelmet arattak. Hétfő estére valamelyikük ellép a másik mellől, hiszen egymással játszanak. Ligaújoncokról van szó, ráadásul fiatal csapatokról, amelyeknek sok megméretésre van szükségük, hogy felvegyék a ritmust és megszerezzék a rutint. A maga egyetlen sikerét épp a HKB ellen szerezte meg a Vasas, idegenben, a Tüskecsarnokban, hosszabbításban. Dusan Kapusta fiai viszont a most záruló hétvégéig nem tudtak meccset nyerni, pénteken azonban 6-3 arányban felülmúlták a Vienna Capitas II-t. Nagy kérdés, hogy ez a siker – amihez hozzájárult sérültjeik zömének felépülése és visszatérése – ad-e nekik annyi lendületet, hogy a Vasast is lebirkózzák. Ladányi Balázs fiai első hazai diadalukért hajtanak, amihez már több alkalommal közel álltak – az utolsó pillanatokban mentette hosszabbításra és nyerte meg káposztásmegyeri meccsét a Vienna Capitals és később a Brassó –, de nem tudták feltenni a pontot az i-re. A lényeg a lényeg: abszolút ki-ki meccset rendeznek hétfőn a Vasas Jégcentrumban, amelyet az M4 Sporton is megtekinthetnek a hokirajongók.

A nap másik összecsapására Székesfehérváron kerül sor, a Titánok a Gyergyói HK-t fogadják. A hazai csapat előnye 3 pont a vendégek előtt, a 7. és a 8. helyet foglalják el, a Titánok tehát akár le is szakíthatják üldözőjüket. Erre persze úgy sem lehet mérget venni, hogy látjuk: a fehérvári fiatalok egyre minőségibb hokit mutatnak az utóbbi hetekben. Ám az edzőváltás óta a Gyergyó is odatette már magát egyszer-kétszer. Mondjuk pont a Fehérvár ellen nem sikerült, 3-0-s előnyről bukták el hazai meccsüket 3-6-ra október 7-én, akkor lőtte meg sokat emlegetett mesternégyesét Jack Lewis. Már csak emiatt is igen pikáns csatára van kilátás.