Előzetes: Szlovénia ellen kezd a válogatott

2019.02.07. 11:55 |

A magyar férfi felnőttválogatott csütörtök este egy erős szlovén csapat ellen kezdi meg szereplését Bledben.

A két együttes jól ismeri egymást, legutóbb a tavaly áprilisi, budapesti Divízió I/A világbajnokságon találkoztak, akkor a szlovénok nyertek 4-1-re. Néhány héttel korábban a mieink diadalmaskodtak, éppen Bledben, hosszabbítás után 3-2-re.

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány és stábja döntése értelmében Nagy Gergő lesz a csapatkapitány, Benk András és Terbócs István a két helyettes. A csütörtöki meccsen Rajna Miklós kezd a kapuban, és Kiss Bence lesz a tartalék. Bemutatkozhat a válogatottban a csatár Szita Donát és Horváth Bálint, a védő Szabó Bence, Scott Macaulay, Fejes Nándor és Kiss Roland. Az első meccsre nem nevezték Kiss Patrikot, Mihály Ákost, Vincze Pétert, Imre Patrikot és Jászai Dávidot. Érdekesség, hogy Horváth Bálint egy sorban szerepelhet unokatestvérével, Odnoga Mátyással.

Szlovénia tapasztalt keretet nevezett a Négy Nemzet Tornára, a tavalyi vb-n szerepelt együttesből 12-en játszhatnak most is, míg nálunk négyen maradtak abból a válogatottból. Ketten Magyarországon szerepelnek: Ziga Pance a DVTK Jegesmedvékben, míg Andrej Hebar az UTE-ban játszik. Ott van a keretben a kapus Luka Gacnar, továbbá Ziga Jeglic, Robert Sabolic és Rok Ticar is. Nem vár tehát könnyű meccs a mieinkre, de az edzői stáb csak a magyarok játékára összpontosít.

Szilassy Zoltán másodedző: „A mérkőzés esélyesei a szlovénok, hiszen a hazai pálya mellett az is mellettük szól, hogy szinte teljes kerettel játszanak, míg mi egy fiatal csapattal érkeztünk. A legfontosabb, hogy mennyire leszünk tökösek, bátrak. A munkamorálunk és a sebességünk maximális lesz. Egyszerűen kell játszanunk, és játékfegyelemmel, alázattal kell kompenzálnunk, hogy az ellenfél képzettebb. Az a lényeg, cseréről cserére, harmadról harmadra gondolkodjunk, nem szabad feltartott kézzel kimenni a pályára, hanem oda kell tennünk magunkat keményen. Sok fiatal van a csapatban, jó lehetőség nekik, hogy KHL-es és DEL-es játékosok ellen magas szinten mutathatják meg magukat.”

Az összeállítás
Miskolczi-Nagy-Pavuk