Előnyben a hazai csapatok

2021.03.02. 23:03 |

Az Erste Liga negyeddöntőjében mindegyik párharcban az előrébb rangsorolt csapat szerzett vezetést. A Brassó az utolsó harmadban fordított a Vasas ellen, és az FTC-nek is hátrányból kellett visszajönnie. A Csíkszereda és a Gyergyó csatáján hosszabbítás döntött, a DEAC pedig meg tudta tartani vezetését a későn ébredő UTE ellen.

DEAC-UTE 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)

A debrecenieknél Bogesic, az újpestieknél pedig Just tért vissza. A kapukat Hetényi és Rajna védte.

A hazaiak egy gyors kontra végén Kulesov révén az 5. percben vezetést szereztek, három perccel később Turcotte Rajna lábvédői között lőtt a kapuba. Az UTE is felélénkült, de Hetényi mindig védett.

A második harmad hazai emberelőnnyel indult, és Vokla távolról hatalmas gólt lőtt. Az újpesti csapat próbálkozott visszajönni a meccsbe, de háromszor is emberhátrányba került. Rengeteg volt a lövés mindkét oldalon, egyszer a vas mentette meg Rajnát.

A záró harmad feléig jól őrizte előnyét a DEAC, ekkor egy korongeladás megbosszulta magát, és Bodó - aki az alapszakaszban a legjobb gólpasszos volt - lövése irányt váltott a blokkolni igyekvő védőn, így a korong becsapta Hetényit. Tizennégy másodperc múlva Bodó passzolt Benk elé, aki egyedül kihasználta a lehetőséget, így az utolsó tíz percre nyílt lett a meccs. A DEAC időt kért, hogy rendezze a sorokat. A vendégek próbálkoztak ekkor többször, a hajrában a kapust is lehozták, majd egy kiállítás miatt már hat a négy ellen támadhattak, de nem sikerült egyenlíteni.

Nyilatkozat

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Nagyon jól játszottunk taktikailag, szép három gólt szereztünk. A két kapott gólnál vétettünk hibákat, ami előfordul, de ki fogjuk javítani. A lényeg, hogy 1-0-ra vezetünk. Holnapra sok vizet kell innunk, kipihenni magunkat, lesz egy rövid edzés és egy rövid videózás után megyünk tovább a következő meccsel.

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Az első két harmadban kicsit görcsösen játszottunk, és nem éltünk a lehetőségeinkkel, márpedig voltak; úgyhogy aki csak ránéz az eredményre, az nem azt kapja vissza ami valójában történt. Gólhelyzetekben olyan egál lehet az első két harmadig, belőtték a helyzeteiket, azután átszakadt egy gát az első gólunkkal és nagyon hamar jött egy második. Megvoltak a helyzeteink, több helyzetet is kialakítottunk sajnos nem sikerült megszereznünk a harmadikat. Úgy gondolom, tudunk erre a meccs befejezésre alapozni a holnapi mérkőzésen.”

Sport Club Csíkszereda–Gyergyó Hoki Klub 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után

Szamankov kapott bizalmat a hazai kapuban, és kimaradt Loginov, Tousignant és Maylan, valamint az eltiltott Becze. A vendégeknél visszatért a légiósok, így Cooke is.

Oullette St. Amant a Gyergyónak szerzett vezetést, de Combs a 13. percben, a meccs első fórjából kiegyenlített. A folytatásban több lehetősége adódott a Csíkszeredának, ám az újabb gólra egészen a hajráig kellett váni. Két és fél perccel a vége előtt Blackwater találata révén a Sportklub állt jobban, de a GYHK-nak volt válasza, Pance egyenlített másfél perccel később. Sőt, a vendégek még emberelőnyben is játszhattak, és a büntetés átnyúlt a hosszabbításra is, ám ezzel nem tudtak élni. A hirtelen halálban, 4:20 percnél Combs beütötte a győztes találatot.

Nyilatkozat

Jason Morgan, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Az ellenfél kezében tartotta a mérkőzés első 8-10 percét. Jobban kezdtek, míg mi kissé idegesen álltunk bele a meccsbe. Amikor a rájátszásban az első meccset otthon játszod a kezdésnél mindig izgatottabb vagy, mint máskor. A bekapott gól után sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe egy emberelőnyös találatnak köszönhetően. A második játékrészben oda-vissza ment a játék, míg a harmadikban rengeteg helyzetünk volt. Sikerült két perccel a vége előtt egy nagy gólt lőnünk, de ez ugye hoki, itt minden megváltozhat egy pillanat alatt, nincs vége addig, amíg nem szól a végső dudaszó, és sajnos sikerült az ellenfélnek kiegyenlíteni. Tegnap volt egy gyűlésünk a srácokkal, megbeszéltük, hogy a rájátszás egy hosszú történet, leszünk magasságokban, de lesznek a mérkőzéseken mély pontok is, viszont ilyenkor is tovább kell harcolnunk a győzelmekért.  A végén egy hatalmas emberhátrányos védekezést mutattak be a srácok, óriásiakat védett a kapusunk majd Combs egy remekbeszabott találattal lezárta az első összecsapást. Nagyszerű teljesítményt nyújtott mindenki. Néhány másodpercig élvezzük a mai győzelmet, majd készülünk a holnapi meccsre.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „Nagyon jó playoff meccs volt. A videó után majd okosabbak leszünk, hogy jó jégkorongot láttunk vagy sem, de a küzdelem az megfelelt ennek. Nagyon jó munkát végeztünk, nagyon kevés kellett ahhoz, hogy a pályaelőnyt elvegyük már az első meccsen. Főleg az első 15 percben domináltunk, ott megteremthettük volna a különbséget, de elhibáztuk a helyzeteket. Ami a karakterünket mutatja, hogy kaptunk két és fél perccel a vége előtt gólt, és ki tudtunk egyenlíteni, majd négy a három ellen is megvoltak a lehetőségeink az ellenfél kiegészüléséig a hosszabbításban. Ilyen a jégkorong, mi kihagytunk 3-4 komolyabb helyzetet, de az ellenfél olyan képzett játékosokból áll, hogy gyakorlatilag a hosszabbításban teremtett első helyzetükből megszerezték a győztes találatot. Egy oda, de összességében elégedett vagyok a játékkal, a fiúkkal. Most a legfontosabb a regeneráció, majd ahol hiányosságot látunk, azt igyekszünk javítani, valamint kitapintani az ellenfél erős és gyenge pontjait. A mai mérkőzésből tanulnunk kell, holnap pedig természetesen a győzelemért jövünk vissza!”

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 4-1 (0-1, 3-0, 1-0)

A társbérlők csatáján a Ferencvárosba visszatért Pavuk, míg az eltiltott Hodgman helyett Farkas volt a keretben. A MAC HKB Újbudában ismét ott volt Terbócs fejsérülése után.

Jól állt bele a meccsbe az újbudai gárda, amely gyorsan emberelőnybe került, és bár a fór kimaradt, két és fél perc után Macaulay megszerezte a vezetést. A Fradi gyorsan magához tért, sokat birtokolta a korongot, és voltak is lehetőségei, de Bálizs remekül védett, egy nagy helyzetnél egymás után kétszer is. Aranynak is akadt dolga, egyszer bárd nélkül is nagyot mentett.

A második harmadból fél perc telt el, amikor egyenlített az FTC: Somogyi lövése után átcsorgott a korong Bálizs alatt, Nagy Gergő eszmélt leggyorsabban, és bekotorta. A Fradi volt mezőnyfölényben a folytatásban, de a MAC HKB kontrái is rendre veszélyt rejtettek magukban. A zöld-fehérek a hajrában fél perc alatt két gólt szerezve elléptek: előbb Kulmala lőtt be egy kipattanót, majd Versteeg távoli lökete is bement.

A harmadik felvonást igyekezett megnyomni a MAC HKB, de a Fradi taktikusan őrizte előnyét. Stabil volt a védekezés, sőt, a 47. percben fórból Somogyi betalált. Az újbudai együttes előtt is adódott lehetőség emberelőnyben, de végül nem változott az eredmény, így a Fradi került előnybe.

Nyilatkozat

Corona Brasov Wolves–Opten-Vasas 5-3 (1-2, 0-1, 4-0)

Az alapszakaszt megnyerő brassói csapatban újra ott volt Finucci, Klempa még nem, és Zagidullin is kimaradt.

A Vasas meglepte ellenfelét, Bödök szerezte meg  a vezetést a nyolcadik percben. A vendégek egy kiállítást még kivédekeztek, de a másodikat nem tudták, és Finucci egyenlített, de Schmál két perccel a vége előtt ismét betalált.

A Vasas lendületesen játszott a második harmadban is, és Nagy Márk tovább növelte az előnyt. A Brassó lőtt többet kapura, ahogy az várható volt, de Tóth jól védett.

Az utolsó játékrész elején fórba került a Brasó, és Péter Balázs faragott a hátrányon, majd nem kellett sokat várni az egyenlítésre sem, Fowlie volt eredményes. A döntetlen egészen a hajráig tartotta a Vasas, de bő két perccel a vége előtt Dame-Malka megszerezte a vezetést a Coronának, aztán a vasasos időkérés és kapuslehozatal sem segített már, Valchar üreskapus góllal zárta le a meccset.

A vendégek alaposan megnehezítették a Brassó dolgát, ám végül a rutinosabb együttes győzött, így 1-0-s előnnyel várhatja a szerdai folytatást.

Nyilatkozat

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „A legutóbbi, Vasas elleni bajnoki után is mondtam, hogy kemény ellenfél lesz bárkinek, noha akkor még nem tudtam, hogy ellenünk fog játszani. Kemények, jól mozognak, megnehezítik a dolgunkat. Az első két harmadban nem volt annyira elkötelezettek, amennyire kellett volna, de végül megtaláltuk az utat a győzelemhez az utolsó harmadban.”

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Mindkét együttes jól felkészült a meccsre, de csak egy nyerhetett. Megpróbáltuk elvenni a pályaelőnyt, közel is voltunk ehhez, de ezúttal nem sikerült. Holnap újra megpróbáljuk.”