Elmarad a női U18-as vb

2021.12.24. 16:45 |

A koronavírus-járvány miatt a nemzetközi szövetség lemondta a januárra tervezett tornákat.

A koronavírus-járvány és az omikron variáns gyors terjedése miatt, az IIHF egészségügyi tanácsának javaslatait figyelembe véve a nemzetközi szövetség elnöksége úgy döntött, hogy lemondja a 2022 januárjára tervezett nemzetközi tornákat.

A döntés érinti a női U18-as Divízió I/A világbajnokságot is, amelynek Győr adott volna otthont január 9. és 15. között. Mivel a korosztályban az A csoportos vb-nek nem tudnak új időpontot találni a klubkötelezettségek miatt, ezért az összes női U18-as eseményt törlik erre a szezonra. Ez már egymás után a második idény, hogy ebben a korosztályban nincs világbajnokság.

Nem rendezik meg a férfi U20-ban két alsóbb osztály küzdelmeit, de az A csoportos vb-t megtartják.