Együttműködnek a jégkorongozók és a korcsolyázók

2018.11.13. 16:30 |
Az erről szóló szándéknyilatkozatot kedden írta alá ünnepélyes keretek között Such György, a Magyar Jégkorong Szövetség és Kósa Lajos, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség elnöke.
Előzőleg közös elnökségi ülést tartott az MJSZ és a MOKSZ az együttműködés kapcsán, ezen a tanácskozáson véglegesítették a szándéknyilatkozat szövegét. Az utána tartott sajtótájékoztatón Such György történelmi jelentőségűnek nevezte az ülést, hasonlóra ugyanis még soha nem került sor. Ugyanígy nem volt ilyen típusú együttműködés sem a két sportszövetség között. "Ezeknek a későbbiekben ki kell terjedniük az infrastrukturális fejlesztések területére is" – tette hozzá az elnök.

Kósa Lajos a MOKSZ részéről megjegyezte, az előkészítés hosszabb időre nyúlik vissza, ebben az értelemben fontos mérföldkő a szándéknyilatkozat aláírása. "Az MJSZ és a MOKSZ a lehető legszorosabb együttműködés keretei között képzeli el a jövőjét" – mondta. A korcsolyázók és a jégkorongozók jelentős mértékben ugyanazokat az infrastruktúrákat használják megállapítása szerint, így az előkészítés alatt álló Nemzeti Korcsolyázó Központ tekintetében is adja magát a közös hasznosítás. "Középtávon azt szeretnénk, hogy a 2022-es pekingi téli olimpián mind a korcsolyasport, mind a jégkorongsport ott legyen" – vetítette előre a MOKSZ elnöke.

SZÁNDÉKNYILATKOZAT AZ MJSZ ÉS A MOKSZ EGYÜTTMŰKÖDÉSÉRŐL

A Magyar Jégkorong Szövetség, valamint a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség szabad akartuk által vezérelve, a kölcsönös tisztelet, a szolidaritás és a sportágaik iránti szakmai és erkölcsi felelősség kifejezéseként egybehangzóan és önkéntesen kinyilvánítják szakmai együttműködési megállapodás létrehozására irányuló szándékukat, amely együttműködés kifejezett és közvetlen célja a(z)

• jégkorong és korcsolya sportágak közös és szorosan kapcsolódó mozgáskultúrája, mozgástanulása és koordinációs alapjainak, fundamentumainak szélesítése,
• utánpótlás-nevelés és tehetségkutatás fokozása,
• sportolói részvételi számok, különösen a kezdő és/vagy leigazolás előtt állók létszámának növelése,
• sportágaik által hasznosítható létesítmények fejlesztése,
• szakemberképzés összehangolása,
• jégkorong fejlesztése műkorcsolyaedzők bevonásával,
• az országos jégpálya-építési program népszerűsítése,
• nemzetközi események közös szervezésének a lehetősége,
• nemzetközi munka és képviselet összehangolása,
• egységes hazai és nemzetközi érdekérvényesítés, valamint
• testnevelő tanárok bevonása a jeges sportágak képzési programjába.

Az MJSZ és a MOKSZ Elnöksége megbízza és felhatalmazza az MJSZ főtitkárát, Sipos Leventét, hogy a MOKSZ ügyvezető igazgatójával, Schulek Csabával közösen dolgozza ki és terjessze elő az együttműködési megállapodás részletes tervezetét a vonatkozó nemzetközi és hazai szabályokkal összhangban, különös figyelemmel az IIHF és ISU rendelkezésekre.

Budapest, 2018. november 13.