Egygólos vereség az utolsó vb-felkészülési meccsen

2022.08.19. 21:34 |

A magyar női válogatott Seregély Míra góljával vezetett, de 2-1-re kikapott a házigazda németektől. A két együttes jövő csütörtökön, a vb nyitónapján találkozik újra.

A szakmai stáb több helyen is változtatott a sorokban, a meccskeretből pedig Pázmándi Zsófia, Gondos Tamara és Bogáti Bianka maradt ki. Füssenben maroknyi, de lelkes magyar szurkolósereg buzdította a csapatot.

A magyar együttes bátrabban kezdett, mint egy napja, már az első percekben többször eljutott az ellenfél kapujáig, aztán a németek is tesztelték Németh Anikót. A magyar kapus ezúttal is magabiztos volt, és a jó blokkok is segítették. A pörgős első harmad 9. percében Seregély Míra szerezte meg a vezetést közelről, fonákkal. A 11. percben emberelőnybe kerültek a mieink, és több lövés is érkezett Albl kapujára, de nem sikerült növelni a különbséget. A kiegészülés után rögtön a németek veszélyeztettek. Két perccel a vége előtt egyenlítettek is a hazaiak, Jobst-Smith volt eredményes.

A második harmadot a németek kezdték aktívabban. A 23. percben Williams Hayley kapott kétperces büntetést, de a védekezés jól működött – sőt, a végén Huszák Alexandra lépett ki, a szép csel után viszont spárgázva leért a kapus az alsó sarokra. Folytatódott az oda-vissza hoki, mindkét csapat sok hibával játszott. Williams kapott ismét büntetést, és a két percet sikerült kihúzni, de a kiegészülés után Haider ment el a bal szélen, középen pedig Wagner érkezett jól, így a hazaiak vezettek. A mieink megnyomták az utolsó perceket, Seregély Míra kilépése volt veszélyes, valamint több kemény lövés érkezett Albl kapujára.

A harmadik felvonásra Révész Zsuzsa érkezett a magyar kapuba, a németeknél Uhrmann állt be. Garát-Gasparics előtt adódott az első helyzet, aztán Seregély került nagy helyzetbe, de középről a kapust találta el. A németek alaposan megdolgoztatták Révészt, ám jól állta a rohamokat. Egy páros kiállítás után magyar emberelőny következett, és négy a három, majd öt a négy ellen is záporoztak a lövések, valamint a kipattanókra is jól érkeztek a mieink, de egyenlíteni nem sikerült. A hajrában Williamsnek volt két nagy lehetősége, majd a kapust lehozva emberfölényben támadhattak a mieink, ám a német kapus rendre leért, így az eredmény nem változott.

Gyakorlásként ezúttal is játszottak 3 a 3 ellen a felek, a németek emberelőnyben szereztek egy gólt. A büntetőket is a házigazdák lőtték jobban, kettőt értékesítettek.

A válogatott a keretszűkítés után hétfőn utazik Dániába, a vb helyszínére.

Pat Cortina szövetségi kapitány: „Sokkal jobban játszottunk, mint csütörtökön. Több párharcot nyertünk meg, szervezettebbek voltunk, jobb volt a támadójátékunk, még ha nem is tudtunk sok gólt szerezni. Ezen a szinten már nehéz betalálni, de sok lehetőséget alakítottunk ki és jól bántunk a koronggal a támadóharmadban. Nagy lépést tettünk a megfelelő irányba. Egymás utáni napokon játszottunk, és az energiaszintünk is rendben volt. Pozitív az összkép. Még egy edzésünk lesz itt Füssenben, hétfőn utazunk a vb-re, és készülünk tovább a rajtra.”