Drámai meccsen kapott ki az U18-as válogatott

2019.04.17. 23:22 |

A magyar U18-as válogatott háromgólos hátrányból egyenlíteni tudott a britek ellen a székesfehérvári, Divízió I/B világbajnokságon, ám végül mégis kikapott.

Nagy-Britannia – Magyarország 5-4

Oda-vissza játékkal indult a találkozó, majd Varga tette rá szélről, de kimaradt, Horváth távoli lövését pedig hárította Brine. A 4. percben Rózsahegyi kapott kisbüntetést, az előnyt viszont ki is használta a fehérmezes gárda, Sam Talbot szerezte meg a vezetést (1-0). A 10. percben páros, majd egy brit kiállítás következett, négy a három ellen jöhetett a magyar válogatott, egy szép passzjáték után pedig Varga Balázs egyenlített (1-1). A gól után ismét fórba került Svasznek Bence gárdája, Horváth Milán és Gáspár is távolról próbálkozott sikertelenül. Alig telt le a büntetés, újra nyílt a brit büntetőpad ajtaja, a felállás azonban nekik kedvezett, Kieran Brown indult szólóban és közelről lőtt Horváth Dominik ketrecébe (2-1). A játékrész végéig csak kisebb helyzeteket alakítottak ki a felek, fél perccel a dudaszó előtt pedig Gáspárt állították ki, így változatlan eredménnyel és brit előnnyel mehettek az öltözőbe a csapatok.

Az áthúzódó kiállítás miatt hátrányban kezdte a középső harmadot a magyar gárda, de a védelem jól működött, maradt a 2-1. Lövei és Rózsahegyi indulhattak, utóbbi elhibázta a kaput, a kontrában pedig Dobmayer szabálytalankodott és kapott 2+10 percet palánkra lökésért, ezt a fórt már kihasználta a szigetországi együttes, Kieran Brown duplázott (3-1). Ismét nyílt a büntetőpad ajtaja, ezúttal Gáspár előtt és mindössze 15 másodperc alatt be is találtak a britek, Brad Bowering növelte háromra a különbséget (4-1). A 27. percben Horváth Milán kapott kisbüntetést, de ezúttal jól mozogtak a speciális egységek, a kiegészülés után emberelőnybe került a pirosmezes gárda, egy perccel később viszont Vargának kellett kiülnie, majd Sárdit is szabálytalannak látta a játékvezető, gól azonban nem született. A következő percekben Horváth Dominik bravúrjait láthatta a közönség, kontrában Schlekmann próbálkozott, ám Brine a helyén volt, Szűcs Ádám szélről érkező lövésével szemben viszont már tehetetlennek bizonyult (4-2). Az etap végét jelző dudaszóig magyar fölény jellemezte a játékot, de az eredmény nem változott.

Schlekmann és Sárdi indultak a harmadik harmad elején, utóbbi lövését hárította Brine, majd Falus próbálkozott távolról, de ekkor sem sikerült betalálni. Jó tempóban folytatódott a mérkőzés, az 56. percben pedig emberelőnyben jöhetett a magyar válogatott, ezúttal sikerült azt kihasználni, egy szép passzjáték után Ambrus Gergő volt eredményes (4-3). A játékrész felénél újabb pirosmezes fór következett, ahol Schlekmann Márk egyenlített (4-4). Továbbra is inkább magyar ütőkön járt a pakk, majd Komáromy kapott kisbüntetést az 57. percben, a kiegészülést követően pedig a britek ismét megszerezték a vezetést Kieran Brown jóvoltából (5-4). A gól után Svasznek Bence lehozta kapusát és Larkin ült ki a büntetőpadra, de hat a négy ellen sem sikerült betalálni, így Nagy-Britannia szerezte meg a három pontot.

Svasznek Bence, a magyar válogatott vezetőedzője: „Saját magunkat vertük ezzel a fegyelmezetlen játékkal, gyakorlatilag nem játszottunk öt az öt ellen. Összeszedtünk tizenkét kétperces kiállítást, négy gólt hátrányban kaptunk, óriási egyéni hibákat vétettünk. Van még két meccsünk, egy biztos, mindkettőt meg kell nyernünk, ha nem szeretnénk egy divízióval lejjebb játszani. Most már valódi nyomás van a csapaton, meglátjuk, hogyan tudunk továbblépni.”

Mesterházy Bálint: „Nagyon gyengén kezdtünk, de sikerült visszajönnünk a meccsbe. Úgy gondolom, a kiállítások döntöttek ezen a mérkőzésen. Küzdöttünk, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket és öt kapott góllal nem lehet meccset nyerni, ennél sokkal jobban oda kell figyelnünk.”

Szűcs Ádám: „Rosszul kezdtünk. Fegyelmezetten szerettünk volna játszani, ez sajnos nem sikerült. A második harmad végén elkezdtünk keményen dolgozni, mindenki tette a dolgát, igyekeztünk távol tartani magunkat a büntetőpadtól. Jöttek a gólok, ledolgoztuk a hátrányt és nagyon jól játszottunk, aztán pedig egy szerencsétlen kiállításból ismét megszerezte a vezetést az ellenfél. A meccs legvégén, hat a négy ellen még lett volna lehetőségünk betalálni, végig a kapu előtt voltunk, de nem jött össze. Csalódott vagyok, mert megdolgoztunk ezért a mérkőzésért, de ahhoz, hogy győzni tudjunk, sokkal fegyelmezettebbnek kell lennünk. Nyerni kell pénteken, nincs más választásunk.”

Schlekmann Márk: „Ennyi kiállítás mellett nem nagyon tudunk egy világbajnokságon érvényesülni, nem voltunk elég fegyelmezettek. Úgy gondolom, az öltözőben már összeállt a csapat, hatalmas erővel jöttünk ki a harmadik harmadra és a közönség nagyon sokat segített abban, hogy ledolgozzuk a hátrányt. Menni kell tovább, van két meccsünk, szeretnénk hat pontot szerezni.”

Martin Grubb, a brit válogatott vezetőedzője: „Nagyon boldog vagyok, kemény mérkőzést játszottunk, a magyar válogatott egy igazán jó és jól szervezett csapat. Jól kezdtük a találkozót, lőttünk előnyben is gólokat, de egy kicsit beleültünk ebbe, az ellenfél pedig visszajött a meccsbe. Türelmesek voltunk és a csapat megmutatta a karakterét, blokkoltuk a lövéseket, jól játszottunk végig. Összességében boldogok és büszkék vagyunk, csapatként győztünk és sokkal kevesebb kiállításunk volt, mint a legutóbbi mérkőzésen.”

Mason Alderson: „Úgy gondolom, ma este teljesen más hozzáállással játszottunk. Visszaengedtük ugyan az ellenfelet a mérkőzésbe, de a harmadik harmad végén nagyot fordítottunk.”

Szlovénia – Olaszország 0-2

Szlovén támadásokkal kezdődött a világbajnokság harmadik napjának nyitómérkőzése, ám a legnagyobb helyzet mégis az olaszok előtt adódott, de Usnik kapus védett. Érezhetően rákapcsoltak a csapatok a harmad első felében, majd előnybe került Olaszország, azonban néhány kisebb próbálkozástól eltekintve nem tudtak élni a létszámfölénnyel. A játékrész második 10 percét az oda-vissza játék jellemezte, mindkét oldalon remek kapusteljesítménnyel. A második harmad elejét olasz mezőnyfölény jellemezte, ám sem teljes létszámnál, sem pedig emberelőnyben nem sikerült betalálni Jaka Adlesic tanítványainak. Az első szlovén fórban jól forgatott a sötétmezes együttes, de maradt a 0-0. Mindkét gárda közel járt a találathoz a második etap végén, mind az olaszok, mind pedig a szlovénok próbálkozhattak szólóban is, de Usnik és Fadani, a két hálóőr hibátlan maradt. A jó tempójú harmadik játékrészben is a kapusoké volt a főszerep, a felek egyik oldalon sem tudták értékesíteni a ziccereket egészen az 55. percig, amikor egy kipattanót Yuri Christelon értékesített (0-1). A végén a szlovénok mindent egy lapra tettek fel, Usnik is lekorcsolyázott, a végén azonban hiába tüzeltek mindenhonnan a sötétmezesek, az olaszok értek el újabb találatot, Maximilian Sölva talált be az üres kapuba.

Fabio Armani, az olasz válogatott vezetőedzője: „Kemény, nehéz mérkőzés volt és azt mondhatom, egy végig szoros meccset játszottunk. Nem volt könnyű dolgunk, hatalmas győzelem volt ez számunkra, amit az összes játékosunknak köszönünk, hiszen mindenki maximális teljesítményt nyújtott. Fegyelmezetten játszottunk, tartottuk magunkat a saját játékunkhoz és keményen dolgoztunk minden másodpercben. A tornán eddig mutatott teljesítményünket nézve nem lehetünk teljesen elégedettek, sokkal jobbat tudunk ennél mutatni és a továbbiakban mindent meg fogunk tenni azért, hogy minél előrébb végezzünk a tabellán.”

Ausztria – Japán 2-3

A japánok előtt adódott először lehetőség a mérkőzésen, Ando indult középen, de nem tudta góllal befejezni az akciót, majd Lindner kapott kisbüntetést, előnyben jöhetett a feketemezes gárda, ám maradt a 0-0. A 12. percig kiegyenlített játékot mutattak a felek, ekkor először Lindnert, majd Nicklt látta szabálytalannak a játékvezető, de az eredmény nem változott a fórban. Már öt az öt ellen az osztrákok vették át az irányítást, ezután előnybe is kerültek, a nyomás pedig góllá érett a 17. percben, Tim Harnisch vágta a hálóba a korongot (1-0). A középső játékrész elejét is osztrák fölény jellemezte, a második találat sem váratott sokáig magára, egy egyéni hibát kihasználva Adam Kandemir növelte kettőre a különbséget (2-0). A gól után inkább japán ütőkön járt a pakk, több nagyobb lehetőség is adódott, szépíteni viszont nem tudtak. Sötétmezes előnnyel kezdődött a záró etap, ekkor még változatlan maradt az eredmény, a 44. percben azonban Yusaku Ando egyre csökkentette a hátrányt (2-1). A harmad feléig oda-vissza játék folyt, a 48. perc végén viszont ismét japán fór következett, ahol Teppei Ueno egyenlített (2-2). Nem szűnt a nyomás az osztrák kapun, az 55. percben Chikara Hanzawa megszerezte Japánnak a vezető találatot (3-2), a védelemnek köszönhetően pedig a mérkőzés végéig meg is tartották az eredményt, így a világbajnokság ázsiai résztvevője harmadik találkozóját is megnyerte.

Takeshi Yamanaka, a japán válogatott vezetőedzője: „A játékosok jó munkát végeztek, végig keményen dolgoztak a mérkőzésen. Mindkét gólt úgy kaptuk, hogy nem volt szerencsénk. A második harmadban viszont rákapcsoltunk, jól mozogtunk, sokat korcsolyáztunk és nagy erőfeszítéseket tettünk, ez volt ma a siker kulcsa. Mindhárom mérkőzésünket megnyertük eddig, de nem foglalkozunk ezzel, ez már a múlt. Az előttünk álló találkozóra fókuszálunk, hogy ott is megszerezzük a három pontot.”