Divízió 1/B-s U18-as vb: megvan a második győzelem

2022.04.26. 14:44 |

Szlovénia után Lengyelországot is legyőzte a magyar válogatott Asiagóban, szünnap következik az U18-as világbajnokságon.

A lengyelek 6-1-re kaptak ki az első játéknapon Ukrajnától, friss tagjai a divízió 1/B osztálynak, de ez nem jelent semmit, a fiúknak fókuszban kellett maradnia a lengyeleknél jóval erősebb Szlovénia elleni 3-0-s siker után is.

„Élvezni minden pillanatát” – engedte útjára ezzel együtt Svasznek Bence a csapatot a mérkőzés előtti percekben, és a csapat megadta az alaphangját a meccsnek rögtön az első percben. Nádasy Márton talált be, és végül a fiúk keretbe foglalták az első harmadot, ugyanis az utolsó percben szereztek még egy találatot, akkor Ravasz Csanád fejezett be egy emberelőnyös akciót szépen (2-0).

A második szakaszban többször is gyakorolhatta az emberhátrányos játékhelyzetet a magyar válogatott, de jól védekeztünk, és Szücs Botond is remekelt a kapuban.

A 39. percben Dobos Mihály Bendegúz bombájával emberelőnyben növeltük az előnyt, de azonnal válaszolt rá Lengyelország, a magyar válogatott 99 perc után kapott gólt az asiagói vb-n.

Nem szabadott gólt kapni a harmadik harmad elején, nem is kapott a magyar csapat, ellenben nem sokkal később lőtt egyet, Nemes Márton egy buli után lőtt a kapuba szinte azonnal.

A meccs legvégén emberelőnybe került a lengyel válogatott, Sobieski ezt végül ki is használta 56 másodperccel a vége előtt, miután állt egy kicsit a játék a kapu helyretétele miatt. Lehozták a kapust a lengyelek, az egyik felszabadítás során a kapuvasat találtuk el, de nem sokkal később már nem, Dobos Mihály Bendegúz lőtt a kapuba, 5-2!

A meccs emberének Balasits Barnabást választották.

Szerdán szünnap következik, aztán jön az osztrákok elleni mérkőzés.