Divízió 1/A-s junior vb: sportágtörténeti siker a franciák ellen

2022.12.15. 15:56 |

A magyar válogatott büntetőkkel legyőzte Franciaországot az askeri junior világbajnokságon. Ehhez egy 2-0-s harmadik harmadra is szükség volt. A párbaj a 12. körben dőlt el, Hadobás Zétény lőtte a győztes büntetőt.

A leggólgazdagabb harmadot hozta a franciák elleni első húsz perc a mieink számára ezen a világbajnokságon. A három szoros vereség után végre győzni szeretett volna Vas Márton csapata, végül egy hektikus első harmaddal indítottunk.

Dobos Bendegúz hagyott ki ziccert a meccs elején, és ez megbosszulta magát, a 4. percben Tommy Perret lőtt közelről Hegedüs Levente kapujába (egy meccs kihagyás után ismét ő kezdett a magyar kapuban).

A 8. percben jött az egyenlítés, Varga Balázs lőtte meg végre első gólját a világbajnokságon, már érett. A 10. perc végén nagyon egyedül maradt Ilies Djemel, ismét a franciák vezettek, de amikor már azt hittük volna, hogy egygólos francia előnnyel vonulhatnak a fiúk szünetre, jött Horváth Bence szemfüles gólja átellenben, 5 másodperccel a vége előtt, 2-2.

Magyar tűzijáték következett a második harmad elején, beszorítottuk a franciákat a védekezőharmadba, Neckar kapusnak többször is bravúrral kellett közbeavatkoznia. Ambrus Csongor, majd Balázsi Márton kétszer is ígéretesen tette kapura a korongot. Nem lőttünk gólt, megint visszaütött, mert Fekete Alexet kiállították, a franciák pedig ezt az előnyt kihasználták a harmad 7. percében, 3-2.

Egy perccel később Mihalik Andrásnak volt közeli próbálkozása, majd a szakasz 12. percében Dobos kiállítása után újra gyorsan kihasználta a fórt Franciaország, így először vezetett két góllal, egyszersmind először került kétgólos hátrányba a magyar válogatott a világbajnokságon.

Beszorultunk ezután, bő 4 perccel a vége előtt Nádor Kristóf lövése jelentette a kiszabadulást és a fellélegzést, kár, hogy helyén volt a kapus. Maradt végül a 4-2 a harmad végére, először érezhettük, hogy egy erősebb ellenféllel van dolgunk, ami a pályán is megmutatkozott.

De aztán jött egy fantasztikus harmadik harmad, ahol emberelőnyös helyzetkihasználásunk statisztikájának feljavításával egyenlítettünk. Előbb 5 a 4-ben Horváth Bence szépített, majd 5 a 3-ban támadhattunk, ugyancsak Horváth lőtt a kapuba, ez még nagyobb gól volt, 2-4-ről újrakezdődhetett a meccs.

Akadtak még helyzeteink, de Hegedüs Leventének is volt dolga, még a hosszabbításban is, ahol higgadt maradt a csapat. Jöhettek a büntetők, ahol először Mihalik András, majd Horváth Bence talált be, de a franciák is kétszer eredményesek voltak. Végül a 12. körben Hadobás Zétény nem hibázott, átellenben Hegedüs védett – megnyerte első meccsét a vb-n a magyar válogatott, amivel el is mozdult az utolsó helyről, bentmaradást érő pozícióban áll.

Egyszersmind ez az első magyar győzelem az U20-as korosztály divízió 1/A-csoportjában - megérdemelt siker.

Divízió 1/A-s junior világbajnokság, 4. játéknap:

Franciaország-Magyarország 4-5 (2-2, 2-0, 0-2, 2-3)

Magyarország: Hegedüs
Hadobás 1 (4), Horváth D. – Farkas O., Szalay – Deák, Balázsi – Illés
Nemes, Keceli-Mészáros (1), Horváth B. 3 (1) – Mihalik A., Dobos, Tóth T. – Varga B. 1 (1), Fekete, Ambrus Cs. (1) – Mihalik G., Nádor, Ivády
Szövetségi edző: Vas Márton

Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Kapura lövések: 27:38 (8:14, 13:11, 4:12, 2:0, 0:1)

További eredmények:

Kazahsztán-Szlovénia 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)
Dánia-Norvégia 1-4 (0-2, 0-1, 1-1)

Az állás:

1. Norvégia 12 pont
2. Kazahsztán 9 pont
3. Franciaország 7 pont
4. Magyarország 3 pont
5. Szlovénia 3 pont
6. Dánia 2 pont

A divízió 1/A világbajnokság magyar programja (Asker, Norvégia)

2022. december 11., vasárnap, 13:00 Magyarország–Dánia 2-3 (h.u.)
2022. december 12., hétfő, 16:30 Kazahsztán–Magyarország 3-2
2022. december 14., szerda, 16:30 Norvégia–Magyarország 3-2
2022. december 15., csütörtök, 13:00 Franciaország–Magyarország 4-5 (b.u.)
2022. december 17., szombat, 13:00 Magyarország–Szlovénia

A keret

Antek Tamás G DEAC
Hegedüs Levente G DVTK