Divízió 1/A-s junior vb: fájó vereség a kazahoktól

2022.12.12. 18:37 |

A dánok elleni hosszabbításos vereség után a magyar U20-as válogatott 2-0-s előnyről maradt alul Kazahsztánnal szemben az askeri világbajnokságon. Jól játszottak a fiúk, lehet alapozni a meccs java részére.

Egy kicsit (?) azért bosszankodtunk a dánok elleni vereség után, mert bár egy pontot szerzett a magyar válogatott, nagyon közel volt a győzelemhez, egyszersmind első divízió 1/A-s sikeréhez. Pontot sem gyakran szerzünk, konkrétan eddig csupán Franciaország ellen sikerült 2017 decemberében Meribelben, akkor 4-3-ra maradt alul a magyar válogatott.

Még jobban sajnálhattuk a kihagyott lehetőséget, amikor már a száraz bemelegítésre érkezve láthattuk (persze, addig is követték a srácok online az eseményeket), hogy a szlovének két harmad után 4-1-re vezetnek Dánia ellen a második játéknap nyitómeccsén a Varner Arénában. A vége 6-1-es szlovén siker.

A fiúk egyébként reggel korán keltek, a 7:20-as reggeli után 8-kor már indultak egy könnyedebb jeges edzésre, hogy azzal már gőzerővel készüljenek a nyitónapon Franciaország ellen – némileg meglepő módon – 2-0-ra elvérző Kazahsztán ellen. Az egyéni, majd a meccsre indulás előtti csapatmegbeszélésen a taktikát és a főbb pontokat is áttekintették a fiúk, és még az is belefért, hogy a buszra szállás előtt részesei legyenek egy robbantásnak. A „belefért” költői túlzás: a szállodával szembeni építkezés (aminek munkálatai már hajnali 6 előtt elkezdődöttek például hétfőn) egyik munkatársa nem engedte a csapatot felszállni a buszra, amíg fel nem robbantanak valamit a szomszédban, természetesen tehát rutinszerű akcióról volt szó.

A fiúk eltökéltek voltak, ezt a kazah csapatot el lehet kapni, vélte a szakvezetés is, bizakodva tekintettünk tehát a mérkőzés elé. Mihalik Gergő nem tudta vállalni a játékot, a kapuban pedig ismét Hegedüs Levente kezdett, nem volt ok a cserére, kiválóan állt a lábán Dánia ellen (büntetőlövést is védett).

Ahogyan az első harmadban a kazahok ellen is, ugyanis többször is bravúrt kellett végrehajtania, függetlenül attól, hogy sokat próbálkozott a magyar válogatott ebben a szakaszban. Ivády Milán előtt adódott először nagy lehetőség, majd Ambrus Csongornak akadt ígéretes helyzete, Ádám Zsolt is egyedül törhetett kapura, a végén pedig Nemes Márton kapott egy Dobos Bendegúz által megmentett korongot az utolsó másodpercekben – kimaradtak a helyzetek, így 0-0-ról jöhetett a második harmad.

Ahol azonnal emberelőnybe kerültünk, ezt pedig Mihalik András ki is használta, 1-0! A 4. percben Dobos Bendegúznak akadt lövése, majd sorra jegyezhettük fel a magyar lehetőségeket, Varga Balázs, Hadobás Zétény és ismét Dobos Bendegúz is csak egy kicsit volt pontatlan, és hát persze a kazah kapuban is állt valaki.

Eljött aztán az utolsó perc a harmadban, amikor emberelőnybe kerültünk, és egy nagyszerű akció végén Mihalik András önmaga és a magyar válogatott második gólját lőtte meg. Tavaly Dániában egyetlen emberelőnyös gólt sem lőttünk, itt Askerben már hármat.

Egy kapu előtti kavarodás után szépített Kazahsztán Kaiyrzhan révén a harmadik harmad harmadik percében, izzasztó 17 és fél perc várt ránk, kemény munka. Két perccel később váratlanul egyenlített Kazahsztán, miután lemaradtunk Tsybinről, ráadásul rögtön ezt követően Fekete Alexet állították ki…

Nem ekkor született az újabb kazah gól aztán, hanem teljes létszámban, 10 perccel a vége előtt jól jött egy kis szünet, az „összeesés” után muszáj volt újra ritmust váltani.

Lelkileg sem volt ezt könnyű menedzselni, kevésbé is sikerült, de arra nem lehet panasz, hogy ne akartak volna előremenni a srácok. 2:26-tal a vége előtt kért időt Vas Márton, de nem volt már meg a lehetőség az egyenlítésre.

Fájó vereség, most nagyon fájó, de menni kell tovább – szünnap után lehet ismét próbálkozni.

Don MacAdam, a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója adta át a meccs legjobbjainak járó díjakat, magyar részről Mihalik Andrásnak.