Debütánsok vezették sikerre a DVTK Jegesmedvéket

2023.09.29. 21:07 |

A miskolciaknál négy olyan játékos is gólt lőtt, aki pályafutása első Erste Liga-mérkőzését játszotta.

A hazaiaknál Voris, a vendégeknél a megszokott 56-os helyett immáron 1-es mezszámot viselő Hetényi állt a vasak között a szezonnyitó találkozón. Az első komolyabb lehetőség a Jegesmedvék előtt adódott Miskolczi révén az 5. percben, aki egy Hetényi kesztyűje alól kicsorgó korongra próbált odaérni. Nem sokkal később emberelőnybe került a DEAC, Barrow ült ki a büntetőpadra, a borsodiak jól védekeztek. A kiegészülés után másfél perccel fordult a kocka, Molnár kapott kisbüntetést debreceni részről, ahol a miskolciak hiába járatták jól a korongot, a fór végén eladták a játékszert, Szmirnov passzára Rivera érkezett, aki a lövése után belekorcsolyázott Vorisba, ezért kétperces kiállítással sújtották. Ebben az emberelőnyben Lövei közel járt ahhoz, hogy vezetéshez juttassa a DVTK-t, mégis a DEAC talált be: Brice korongot szerzett, Voris botos kesztyűjéről pedig olyan ívben csorgott le a játékszer, hogy az bejutott a kapuba (0-1). A nyitó harmad végén Páterka büntetésével öt a négyre támadhattak a debreceniek, eredménytelenül.

A második felvonás második percében egyenlítettek a DVTK Jegesmedvék: egy támadó harmadbeli korongbedobás után Esteves a debreceni kapuval szemben állva ellőtte a pakkot Hetényi lepkés kesztyűje mellett (1-1). Később Razumnyak akár fordíthatott volna, de a DEAC kapusa hárította a ziccert. Ami nem jött össze akkor, az összejött a 29. percben: a cívisvárosiak nem tudtak felszabadítani, a korong Szathmáryhoz került, aki vezetéshez juttatta a Jegesmedvéket (2-1). Kevesebb mint egy minutummal később már 3-1 állt az eredményjelzőn: Berdnyikov betört a kapu elé, a pakk Hillhez jutott, aki a finom fonáklövésével Esteveshez és Szathmáryhoz hasonlóan góllal debütált tétmeccsen.

A harmadik felvonásban a DVTK többször is közel járt a negyedik találatához. Az előny növelése nem jött össze Mihalik András kiállítása alatt, ellenben a 48. percben egy újabb debütáns villant: Verveda lövését talán nem látta tökéletesen Hetényi, mindenesetre a korong túljutott rajta (4-1). Csak 16 másodperc telt el, amikor bunyó következett, ahol Skrabov jégre vitte Riverát. Hat perccel a vége előtt a debreceniek kozmetikáztak az eredményen, Bucskin lőtt pontosan a bedobópontról (4-2). Két perccel később Bernyikov a kék vonal környékéről lőtt, a pakk talán irányt váltott, de eljutott a kapuba (5-2). A végjátékban kimaradt egy miskolci emberelőny.

A DVTK Jegesmedvék 5-2-re győztek, vasárnap Dunaújvárosban lépnek jégre, míg a DEAC ugyanekkor az FTC-Telekomhoz látogat.

Steve Kasper, a DVTK vezetőedzője: „Büszke vagyok a csapatomra. Az első harmadban hátrányba kerültünk, de senki sem pánikolt, senki se tért el a játéktervünktől. Számomra ez impresszív volt, mert az ellenfelünk a legutóbbi meccsünk végén ránk ijesztett, tudtuk, hogy képesek több gólt is szerezni. Minden tiszteletem az ellenfélé és nagyon boldog vagyok, hogy a játékosaim tartották magukat a megbeszéltekhez. Nincs olyan, hogy tökéletes mérkőzés, sok mindenen kell dolgoznunk, de sokan hozzátettek ma a győzelemhez, a fiatalok is hozzátettek akik az U21-es csapatból csatlakoztak hozzánk. Az egész klub számára egy pozitív este volt. Néhány légiós játékosunk először játszott Európában, ilyen jégfelületen, ez még nekik az alkalmazkodási időszak. Szerintem mindenki jól kezelte a helyzetet.”

Vaszjunyin Artyom, a DEAC vezetőedzője: „Végre úgy kezdtük el a meccset, ahogy terveztük, ez problémánk volt az eddigi felkészülési meccseken. Viszont ahogy eddig is, ezúttal sem tudtunk 60 percen keresztül úgy játszani, ahogy terveztük. Minden meccsen van hullámvölgyünk, most a második harmad katasztrofálisra sikerült. A harmadik harmadban mindent feltettünk egy lapra és ebből nem jöttünk ki jól. Dolgozunk rajta, megpróbáljuk kijavítani ezeket a hiányosságainkat és reméljük vasárnap már jobban fog működni a játékunk.”